Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Léto plné hvězd - výstava hraček a kapsářů pro zdravotně postižené i zdravé děti
14-7-2010

Léto plné hvězd - výstava hraček a kapsářů pro zdravotně postižené i zdravé děti

Pozvánka na výstavu Léto plné hvězd - Textilní hračky a kapsáře pro děti zdravotně postižené i zdravé - od 2. července do 24. srpna 2010, Dražického nám. 10/65, 118 00 Praha 1

Pozvánka na výstavu Léto plné hvězd - Textilní hračky a kapsáře pro děti zdravotně postižené i zdravé - od 2. července do 24. srpna 2010, Dražického nám. 10/65, 118 00 Praha 1

 


 

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ! - Tajné rande s Mirem Šmajdou romantické Praze! Třeba právě Ty!

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ! Originální osobní dárek od Martina Chodúra! Třeba právě pro Tebe!


 

Léto plné hvězd

doprovodný program výstavy

Hračky a kapsáře pro zdravotně postižené i zdravé děti

Srdečně Vás zvou výtvarnice

Olga Černohorská a Ivana Kárníková

 

Patnáctý jubilejní ročník výstavy s doprovodným programem proběhne pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Filipa Dvořáka
a radního Magistrátu hl. m. Prahy PhDr. Milana Pešáka.

Termín: od 2. 7. do 24. 8. 2010, otevřeno denně včetně víkendů od 10 – 21 hod.

Místo: Dražického nám. 10/65, Praha 1

Doprovodný program moderuje Olga Černohorská.

Začátky koncertů v 18 hodin!

 

Koncerty a večery doprovodného programu výstavy:

 

15. 7. čt v 18 hod. – „Bez lásky láska není“ – Jitka Zelenková a Pavel Větrovec

Zpěvačka Jitka Zelenková je stálicí naší hudební scény již mnoho let. V současné době vystupuje se sólovým recitálem, dále ji můžete vidět a slyšet jako hosta orchestrů: např. Orchestr Gustava Broma, Big Band Felixe Slováčka, Golem, Boom-band!… atd. V posledních letech je zvána jako speciální host do programu Heleny Vondráčkové a Karla Gotta. Na klavír Jitku doprovodí náš přední klavírista, skladatel a kapelník orchestru Karla Gotta Pavel Větrovec.

 

19. 7. po v 18 hod. – Večer s partnerem – ProŽeny.cz, host Miro Šmajda

V prvním večeru partnera výstavy portálu ProŽeny.cz nám jeho zástupci Sabina Trnková a Michal Snížek nechají nahlédnout do zákulisí jednoho z nejnavštěvovanějších serverů. V zajímavé besedě se diváci dozvědí, jak se pro něj připravují články, co se zde mohou zájemci dozvědět, či jakým způsobem se mohou na vytváření serveru přímo podílet. Během pořadu před zraky diváků vyzpovídáme i zajímavého hosta. Součástí večera bude i vyhodnocení soutěže „O tajné rande s Mirem Šmajdou v romantické Praze“. Miro Šmajda nám během večera samozřejmě i zazpívá několik písní ze svého právě připravovaného debutového alba.  Záznam toho nejlepšího z večera přinese vzápětí i server www.prozeny.cz.

 

22. 7. čt v 18 hod. – "Tenor bez fraku“ – David Uličník a Hana Volková

Zvučný tenor multižánrově vybaveného Davida Uličníka, který znáte z mnoha hlavních rolí naší muzikálové scény (Bídníci, Miss Saigon, West Side Story), z jeviště Státní opery Praha (Candide), nebo z pěvecké formace 4TET, se za doprovodu klavírních tónů talentované klavíristky Hany Volkové naplno rozezní ve skladbách G. Pucciniho, G. Verdiho, R. Leoncavalla, L. Janáčka, L. Bernsteina a dalších.

 

26. 7. po v 18 hod. – „Orientální opojení“ – Hana Blochová a Přemysl Vacek

Balady Sefardských Židů z Evropy, Afriky a Asie zazpívají Hana Blochová (zpěv, gotická harfa, psaltérium, perkuse) a Přemysl Vacek (arabská loutna a turecký saz). Přijďte si poslechnout originální a etnické nástroje, dozvědět se o nich leccos zajímavého.

 


28. 7. st v 18 hod. – „Český sen“ – Tomio Okamura

Všichni znají tohoto úspěšného podnikatele z televizních obrazovek, z tisku i jako mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Málokdo však zná jeho život, jeho cestu od dětství až k úspěšné a uznávané osobnosti současného společenského dění. Nyní do svého seznamu úspěchů může přidat také titul „Nejprodávanější český autor“. Kniha „Český sen“ je strhující autobiografií tohoto „českého Japonce“, autorsky se na ní podílel také Jaroslav Novák. Návštěvníci naší výstavy se mohou osobně setkat s Tomio Okamurou v neformální besedě. Kniha bude na výstavě k dostání, po skončení pořadu bude následovat autogramiáda.

 

2. 8. po v 18 hod. – Večer s partnerem – Musicalnet.cz

Podruhé s Musicalnetem.cz nahlédneme do světa šminek, tance a hudby. Diváci poznají dlouhou cestu vzniku recenze od zhlédnutí představení až ke kompletnímu článku s fotografiemi. Dozvíte se, jak vzniká hudba k muzikálu – od nápadu přes orchestraci, aranže až po nahrávku. Hostem tohoto večera bude zpěvačka Pavla Břínková. Reportáž s fotografiemi si opět mohou zájemci přečíst na www.musicalnet.cz.

 

5. 8. čt v 18 hod. – „Poteče Polská krev?“ – Martina Kociánová a Marián Vojtko

Mezzosopranistka Martina Kociánová hostovala ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle Karlín a v mnoha dalších divadlech. Spolupracovala na společných hudebních projektech s Jaroslavem Svěceným nebo Lubomírem Brabcem. Účinkovala také v muzikálu „Krysař“ či operetě „Polská krev“. Televizní diváci znají Martinu Kociánovou jako moderátorku zpravodajství České televize, TV Nova i Prima, na ČT 24 uváděla pořad „Vedlejší efekty“.

Známý tenor Marián Vojtko se nám představí ukázkami z děl, ve kterých ztvárnil titulní úlohy. Účinkoval v muzikálech „Kleopatra“, „Jekyll & Hyde“, „Tři mušketýři“, „Dracula“, „Mona Lisa“, „Monte Cristo“, „Angelika“ a zatím posledním muzikálu „Baron Prášil“. V operním světě je znám v titulech jako „Cosi fan tutte“, Don Giovanni“, „Kouzelná flétna“ a „Dech dobrých víl“. Z další tvorby jmenujme operety „Čardášová princezna“ a „Polská krev“ nebo oratorium „Mistr Jan Hus“.

 

11. 8. st v 18 hod. – „Kudy kam, Ondřeji?“ – Ondřej Ruml, host Lucia Šoralová

V recitálu Ondřeje Rumla se můžete těšit nejen na široký záběr písní z jeho repertoáru a kouzelnou krabičku, se kterou exceloval v soutěži X-Faktor, ale možná uslyšíte i několik zbrusu nových skladeb z chystaného debutového CD. Ondřej Ruml ztvárňuje titulní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky „Kudykam“ ve Státní opeře Praha a roli Raimonda v muzikálu „Johanka z Arku“ v Divadle Kalich. V obou těchto představeních s Ondřejem vystupuje v titulních rolích i charismatická zpěvačka Lucia Šoralová. Ondřej je také sólistou kapely Top Dream Company společně s Vojtěchem Dykem a Martou Balážovou. V dalším hudebním seskupení Dobrý večer Quintet zpívá basové party.

 

16. 8. po v 18 hod. – Večer s partnerem – ProŽeny.cz, host Martin Chodúr

Ve druhém večeru serveru ProŽeny.cz se diváci dozvědí více o práci a chodu redakce a o mnoha zajímavých akcích, které celý tým pro své čtenáře připravuje. Pořadem budou provázet opět Sabina Trnková a Michal Snížek. Hostem tohoto večera bude vítěz Česko-Slovenské Superstar Martin Chodúr. I on bude podroben křížovému výslechu přímo před zraky diváků a zazpívá několik písní ze svého repertoáru. Součástí večera bude i vyhodnocení soutěže „O osobní dárek od Martina Chodúra“. Na serveru www.prozeny.cz si vzápětí budou moci účastníci tohoto večera přečíst reportáž, která vznikla přímo před jejich zraky.

 

19. 8. čt v 18 hod. – „Zasáhne vás muzikál Robin Hood?“ – vítězové „Cesty ke slávě“

Závěrečný koncert výstavy je věnován chystanému muzikálu „Robin Hood“ z Divadla Kalich. Režisér a choreograf Ján Ďurovčík uvede vítěze reality show „Cesta ke slávě“ představitelku Mariany Martinu Bártovou, představitele Robina Hooda Jana Kříže a Radku Pavlovčinovou, která získala v muzikálu roli čarodějnice. Diváci si poslechnou nejen ukázky písní, ale budou mít možnost se účinkujících zeptat na průběh castingu a na vše, co je bude zajímat. Muzikál „Robin Hood“ autorů Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové bude mít premiéru v Divadle Kalich v září.

 

Vzhledem k omezené kapacitě (60 míst k sezení a 20 míst k stání)

doporučujeme si předem rezervovat místa na své jméno

na tel.: 222 211 570 (volat v době 10 – 17 hod.) nebo

na e-mailu: anahata.hracky@seznam.cz


Léto plné hvězd

Prodejní výstava textilních hraček a kapsářů s bohatým doprovodným programem


Kdo se při prázdninových procházkách Prahou zatoulá ke Karlovu mostu, může těsně vedle mostecké věže na Malé Straně objevit na Dražického náměstí č. 10 v pořadí již patnáctou jubilejní výstavu výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové s názvem „Léto plné hvězd“. Výstava proběhne pod záštitou radního Magistrátu hl. m. Prahy dr. Milana Pešáka a ve spolupořadatelství s MČ Praha 1 a pod záštitou starosty MČ Prahy 1 ing. Filipa Dvořáka. Výstavu podpořila MČ Praha 1 formou grantu.

Návštěvníci zde najdou nejen krásné víceúčelové polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových společenských stolních her, určených i nevidomým, například Člověče, nezlob se nebo známá hra Piškvorky v látkové úpravě s hmatovým odlišením. Vyžití zde naleznou i dospělí, mohou si zde sehrát partii šachu či zkusit s ratolestí nějakou zcela novou hru, procvičující šikovnost a důmyslnost dětí. Specialitou výstavy jsou výukové kapsáře, na kterých se děti mohou naučit například střídání ročních období, orientaci v prostoru (levá – pravá strana), nacvičit si formou hry dny v týdnu a měsíce, procvičit jemnou motoriku provlékáním provázků, zavazování tkaniček či zapínání knoflíků. Vše si mohou děti na místě vyzkoušet, zasoutěžit si.

Výstavu zahájí radní magistrátu hl. m. Prahy PhDr. Milan Pešák a tiskový mluvčí AČCKA populární Tomio Okamura. Pro návštěvníky výstavy je připravený bohatý doprovodný program, na koncertech vystoupí muzikálové hvězdy například Marián Vojtko, David Uličník, Martina Kociánová, Ondřej Ruml, Lucia Šoralová, Dita Vích Hořínková, skladatel a kapelník orchestru Karla Gotta Pavel Větrovec, v orientálně zaměřeném koncertu představí historické nástroje Hana Blochová a Přemysl Vacek. Zajímavostí budou večery s mediálními partnery – s internetovými portály ProŽeny.cz a Musicalnet.cz, při kterých se diváci podívají do zákulisí těchto serverů, uvidí naživo redaktory v akci, dozvědí se, jak vzniká rozhovor se zpěvákem či hercem – a to přímo před zraky diváků. Partnerem výstavy je již tradičně firma Petrof, která zapůjčí na výstavu klavír.

Prodejní výstava „Léto plné hvězd“ bude otevřena v době letních prázdnin od 2. července do 24. srpna 2010, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Začátky koncertů a večerů doprovodného programu jsou vždy od 18 hod. Podrobný program najdete na www.anahata.cz nebo na letácích přímo na výstavě. Přístup na výstavu je bezbariérový.