Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Radnici od pondělí zdobí obrazy dětí ze ZŠ Curieových
7-6-2010

Radnici od pondělí zdobí obrazy dětí ze ZŠ Curieových

V pořadí už pátou letošní vernisáž zažilo v pondělí sedmé patro radnice ve Vodičkově ulici. A stejně jako v předchozích měsících i tentokrát byla zahájena výstava obrázků dětí z prvního stupně základní školy z Prahy 1 – v tomto případě ZŠ Curieových. A stejně jako při předchozích vernisážích i tentokrát bylo vše, jak se patří: představení jednotlivých dětských děl a jejich autorů, předání pamětních listů, poděkování pedagogům i občerstvení odpovídající slavnostní chvíli. K tomu všemu krásné hudební vystoupení Barbory a Michaely Bennettových.

Výstava je součástí výtvarné soutěže „Praha 1 očima školáků“, jež je určena pro žáky prvního stupně základních škol a jejímž iniciátorem byl starosta Prahy 1 Filip Dvořák.  „Naším cílem je probudit v dětech zájem o Prahu 1, prezentovat jejich šikovnost návštěvníkům radnice a v neposlední řadě také pomocí obrázků udělat náš úřad přívětivějším,“ řekl starosta Dvořák.

Od února do října se na radnici postupně představuje šest základních škol, z nichž každá nabízí 27 nejlepších výtvarných prací, které zvítězily ve školních kolech. Ty pak jsou vystaveny po celý měsíc v 7. patře Úřadu Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici.

Svou vernisáž už absolvovaly děti ze ZŠ Brána jazyků, jejichž obrázky je možné nyní vidět v 6. patře radnice, z Malostranské základní školy (5. patro), ZŠ J. Gutha – Jarkovského (4. patro) a ZŠ Uhelný trh (3. patro). Poslední vernisáž uspořádá radnice 6. září pro děti ze ZŠ Vodičkova.

Návštěvníci výstavy se mohou zúčastnit ankety, na jejímž základě pak budou vybráni vítězové z každé školy i celého projektu. Ti budou slavnostně vyhlášeni a odměněni při shromáždění na Staroměstské radnici v říjnu tohoto roku. Anketní lístky jsou k dispozici v 7. patře radnice.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16