Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Městská policie oslavuje plnoletost
12-5-2010

Městská policie oslavuje plnoletost


   
   
V těchto dnech to je osmnáct let, kdy se poprvé v pražských ulicích objevili strážníci Městské policie. Starosta Prahy 1 Filip Dvořák jim proto – spolu s dalšími představiteli hlavního města – ve středu na Staroměstském náměstí poděkoval.

„Městská policie slaví osmnácté narozeniny, tedy vstup mezi dospělé. Oproti nám všem jí ale žádné dětství dopřáno nebylo a hned po narození byla vhozena do světa, který k ní rozhodně vlídný nebyl. Který byl připraven za každou – i domnělou chybu – trestat. Slouží ke cti Městské policii a jejím strážníkům, že své pomyslné dětství a dospívání zvládli se ctí a ke spokojenosti nás ostatních,“ řekl starosta Dvořák.

Oslav se zúčastnil i náměstek primátora hl. m. Prahy Rudolf Blažek, který v Brožíkově sále Staroměstské radnice mimo jiné ocenil strážníky, kteří jsou ve službě deset let. Společně s ředitelem Městské policie Praha Vladimírem Kotroušem předal ocenění za věrnost ve službě a medaile za statečnost a za záchranu života. Oceněny tak byly více než tři desítky strážníků.

Oslavy nabídly možnost zhlédnutí vozového parku strážníků, techniky pro odchyt zvířat, expozice Útulku pro opuštěná zvířata nebo třeba výstavy o historii Městské policie.

Přestavily se také Policie ČR se svým technickým vybavením, speciální modul záchranné služby GOLEM, hasičská cisterna a další technika, včetně ukázek výcviku strážníků a jejich záchranné akce ve spolupráci s hasiči a zdravotníky.


Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 najdete na adrese
http://www.praha1.tv
Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese
http://www.youtube.com/praha1tv


1
2
3