Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Beseda přivítala návštěvu z Národního památkového ústavu
10-5-2010

Beseda přivítala návštěvu z Národního památkového ústavu

     
Starosta Prahy 1 Filip Dvořák provedl v pondělí Malostranskou besedou generální ředitelku Národního památkového ústavu Naděždu Goryczkovou. Představil jí změny, kterými budova během citlivé rekonstrukce prošla, a popsal ji také nejobtížnější úkoly, které musel řešit tým architektů a stavařů.

Rekonstrukce Malostranské besedy probíhala od roku 2006 a slavnostně ukončena byla 19. prosince minulého roku. Jejím cílem byly záchrana chátrající budovy, obnova její historické architektury a citlivá modernizace vnitřního vybavení. Rekonstrukce také přinesla osazení Malostranské besedy třemi věžemi a umístění zvonu do prostřední z nich.

Díky rekonstrukci se například podařilo zachránit dřevěné konstrukce krovu, cenné stropní malby, malované rodové znaky či původní dřevěné podlahy a dlažbu.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11