Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Čestné občanství Prahy 1 obdržel Josef Hyzler
5-5-2010

Čestné občanství Prahy 1 obdržel Josef Hyzler


         
Architekt Josef Hyzler je nejnovějším držitelem čestného občanství první městské části. Předal mu ho ve středu starosta MČ Praha 1 Filip Dvořák. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v obřadní síni Staroměstské radnice.

„Josef Hyzler je vynikající odborník, jemuž vděčíme za mnohé – za obnovu klášterů, kostelů, zámků, radnic a dalších objektů. Jeho jméno bude navždy spjato se záchranou kláštera svaté Anežky České. I jemu musíme být vděčni za to, že se zdevastovaný areál opět pozdvihl a že nyní patří ke skvostům pražské architektury a historie,“ zdůraznil starosta Dvořák.

Podle něj je architekt Hyzler osobností, která se výraznou měrou podílela na rozvoji naší městské části a svým celoživotním dílem obohatila životy nás ostatních.

Architekt Josef Hyzler, který se narodil 5. dubna 1923, obdržel čestné občanství za celoživotní dílo a zásadní přínos pro záchranu historické krásy Prahy 1.

„Ocenění si velmi vážím a děkuji za ně. Děkuji také vám všem, kteří jste dnes přišli,“ řekl při slavnostním předání čestného občanství Josef Hyzler.Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 najdete na adrese
http://www.praha1.tv
Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese
http://www.youtube.com/praha1tv


1
2
3
4
5
6