Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti ze ZŠ Uhelný trh namalovaly Prahu 1
3-5-2010

Děti ze ZŠ Uhelný trh namalovaly Prahu 1

    
Nejvyšší patro radnice ve Vodičkově ulici praskalo v pondělí navečer „ve švech“. Děti ze ZŠ Uhelný trh totiž prožívaly svou první životní vernisáž a jejich obrázky přilákaly do sedmého radničního patra téměř stovku rodičů, prarodičů a přátel. Výstava je součástí výtvarné soutěže "Praha 1 očima školáků", jež je určena pro žáky 1. stupně základních škol.

Cílem soutěže, jejímž iniciátorem byl starosta Prahy 1 Filip Dvořák, je probudit v dětech zájem o Prahu 1 a prezentovat šikovnost žáků škol naší městské části návštěvníkům úřadu.

„Je zajímavé pozorovat, jak děti vidí Prahu 1, ale třeba také radnici,“ řekl starosta Dvořák, který se s jednotlivými dětskými autory pozdravil a povídal si s nimi o jejich obrázcích. Poděkoval také přítomným pedagogům.

Do října se postupně představuje šest základních škol, z nichž každá nabízí 27 nejlepších výtvarných prací. Ty pak jsou vystaveny po celý měsíc v 7. patře Úřadu Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici.

Svou vernisáž už absolvovaly děti ze ZŠ Brána jazyků, z Malostranské základní školy a ZŠ J. Gutha – Jarkovského. Jejich práce jsou nyní k vidění v nižších patrech radnice. Po obrazech dětí ze ZŠ Uhelný trh přijdou na řadu ZŠ nám. Curieových (7. června) a ZŠ Vodičkova (6. září).
Návštěvníci výstavy se mohou zúčastnit ankety, na jejímž základě pak budou vybráni vítězové z každé školy i celého projektu. Ti pak budou slavnostně vyhlášeni a odměněni při shromáždění na Staroměstské radnici v říjnu tohoto roku. Anketní lístky jsou k dispozici v 7. patře radnice.Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 najdete na adrese
http://www.praha1.tv
Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese
http://www.youtube.com/praha1tv


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18