Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Na obědě se starostou
3-5-2010

Na obědě se starostou

„Dobrý den, můžeme se u vás naobědvat?“ Věta, která by neměla kuchařku rozhodně překvapit. Ve školní jídelně ve Vodičkově ulici ji ale místo dětí vyslovil starosta Prahy 1 Filip Dvořák, a to skutečně překvapivé bylo. Stejně jako jeho příchod. Starosta totiž dnes krátce po poledni pokračoval v mapování úrovně stravování na základních školách zřizovaných Městskou částí Praha 1. Doprovázela ho vedoucí odboru školství a kultury Dagmar Grauová.

„Tak ty jsem nejedl snad třicet let,“ okomentoval starosta podávané buchtičky s krémem a nutno dodat, že požádal o větší porci a s kvalitou byl spokojený.

Když se pak vrátil z obchůzky zázemí, kde si prohlédl lednice zvlášť na mléko, zvlášť na sýry, zeleninu, zvláštní místnost na skladování a zpracování brambor, na papírové kartony, čisticí prostředky a další a další prostory nezbytné pro kvalitní vaření a splnění náročných norem, potkal Filip Dvořák v jídelně paní Leokádii Jirešovou, starší dámu, která mu prozradila, že na zdejší obědy jezdí až z Košíř.
„Jezdím sem už tři roky a jsem moc spokojená,“ potěšila starostu i vedoucí jídelny Jaroslavu Šorfovou devadesátiletá dáma.

„Věřím, že i senioři žijící v Praze 1 budou ve větší míře využívat možnosti výhodného stravování ve školních jídelnách,“ reagoval starosta Dvořák, který odcházel spokojený a ocenil vzorný pořádek v jídelně, kuchyni i rozsáhlém zázemí.
1
2
3
4
5
6
7
8