Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Filip Dvořák ocenil městské strážníky
27-4-2010

Filip Dvořák ocenil městské strážníky

        


Strážníci Městské policie Praha 1 Martin Lang a Michal Kutáček zachránili díky své pohotovosti i znalostem lidský život. Na dnešním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1 jim za to starosta Dvořák poděkoval a předal jim finanční dar.

V noci 17. dubna přijeli oba strážníci k havarovanému vozidlu taxislužby, jehož řidič narazil na Václavském náměstí nejdříve do železného zábradlí a poté do stromu. Muže z vozidla vyprostili a zahájili resuscitaci za použití dýchacího vaku (ambuvaku) a defibrilátoru. Jejich zákrok i přesné informace, předané lékařům záchranné služby, výrazně pomohly k obnově životních funkcí řidiče.

Vozidlo strážníků Langa a Kutáčka bylo vybaveno rozšířeným zdravotním materiálem včetně defibrilátoru, který zakoupila Městská část Praha1. Michal Kutáček navíc v současnosti studuje Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Brně.

 
Internetové vysílání zpravodajského kanálu televize Městské části Praha 1 najdete na adrese
http://www.praha1.tv
Archiv pořadů najdete na serveru YouTube na adrese
http://www.youtube.com/praha1tv


1
2
3