Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Radnice vzala své školské pracovníky do šedesátých let
19-12-2018

Radnice vzala své školské pracovníky do šedesátých let

Hudební komedii o časech, kdy klukům rostly dlouhé vlasy, kdy se aspoň chvíli zdálo, že je všechno možné, a kdy slova kultura, pravda a láska nebyla vysmívanými výrazy, nabídlo pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům základních a mateřských škol Prahy 1 tradiční předvánoční představení v divadle ABC.

„Předvánoční divadelní představení je poděkováním všem pracovníkům našich škol za jejich celoroční práci. A tak jako nám rozsvícení vánočních stromů na náměstích a pláccích dává jasné znamení, že je čas adventu, tak je zase toto představení každoroční zprávou, že nejkrásnější svátky v roce jsou za dveřmi,“ prohlásil zástupce starosty Prahy 1 pro školství, otevřenou radnici a participaci Pavel Nazarský, který před představením všechny diváky spolu se starostou Pavlem Čižinským pozdravil.

Komedie „60‘s aneb Šedesátky“ je autorským projektem Jiřího Janků a Petra Svojtky, připomínajícím nadějnou dobu 60. let 20. století, převratný čas, kdy se ve světě i u nás dostávala ke slovu první poválečná generace, dobu hravosti a rozkvětu kultury, dobu prvního tání. Prostřednictvím hudební komedie s dobovými písničkami zavádí diváky do let, kdy se zdálo všechno možné…

Představení získalo na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedii diváků. A podle reakcí během představení i po něm by obdobnou cenu hra získala i od našich školských zaměstnanců.

Další informace: www.mestskadivadlaprazska.cz.