Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Útulné prostředí Řásnovky hostilo adventní dílny
17-12-2018

Útulné prostředí Řásnovky hostilo adventní dílny

Popřát krásné svátky dětem, jejich rodičům i zaměstnancům přišli do mateřinky v Řásnovce 2 zástupce starosty Pavel Nazarský a zastupitelka Jitka Nazarská. Ve školce se v tu dobu totiž konaly adventní dílny pro děti a jejich rodiče.

„Adventní dílny pro děti a rodiče jsme uspořádali proto, aby se navzájem užili mimo prostředí domova, ale zároveň v prostředí, které děti velmi dobře znají,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky MŠ Národní pro budovu Řásnovka 2 Markéta Mrázová.

Mateřská škola Národní, pod kterou budovy v Řásnovce spadají, je zaměřena na ranou péči, a tak ji kromě běžné věkové skupiny navštěvují i děti mladší. Do budovy Řásnovka 2, jež je pro tyto účely uzpůsobena, proto docházejí děti od dvou do tří let. V jedné třídě jich je patnáct, ve druhé pak dvacet.

„Je moc pěkné a zároveň velmi přínosné, když se rodiče díky aktivitám našich mateřských škol více zapojují do jejich činnosti a když tak všichni vytvářejí přirozené společenství,“ ocenil zástupce starosty Prahy 1 pro školství, otevřenou radnici a participaci Pavel Nazarský, který si prohlédl, jak se dětem a rodičům dařilo při výrobě přáníček, svícnů z jablíček a drobných vánočních dekorací a zároveň si popovídal se zaměstnanci. Domů si pak s manželkou odnesli vlastnoručně zhotovený malý vánoční stromek.