Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Betlémské světlo už dorazilo i do Prahy 1
18-12-2018

Betlémské světlo už dorazilo i do Prahy 1

Už potřicáté doputovalo ze Svaté země do Rakouska Betlémské světlo a z katedrály Neposkvrněného početí Panny Marie v Linci ho v neděli odpoledne přivezli čeští skauti přímo na malé náměstí za Staroměstskou radnicí.

Tam světlo přivítali děti a dospělí, kteří se účastnili už dvacátého ročníku akce s názvem „Betlémské světlo“, pořádané Nadací Pražské děti za podpory MČ Praha 1. A už podvacáté na ní vystoupili malí zpěváčci Les petits chanteurs, sbor působící při Francouzském lyceu v Praze. Kromě nich se do programu zapojili Eva Kriz, Sabina Křováková a legendární Jaroslav Hutka.

Nedělní akci podpořila také sousední restaurace Kotleta.

Hned v neděli se Betlémské světlo začalo šířit po celé zemi, kde se při té příležitosti konají místní akce. Můžete je najít na mapě.
V týdnu před Vánocemi je také na poštách možné získat příležitostné razítko Betlémského světla.

Betlémské světlo a přání krásných Vánoc s ním poslali do všech koutů Prahy i Pavel Nazarský, Petr Burgr a Jitka Nazarská, kteří se akce u Staroměstské radnice spolu s dalšími sousedy rovněž zúčastnili.

Více informací: www.betlemskesvetlo.cz.