Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kampa patřila blížícím se Vánocům, Mikulášům a dětem
7-12-2018

Kampa patřila blížícím se Vánocům, Mikulášům a dětem

Talentovaní mladí muzikanti z Konzervatoře Jana Deyla a Střední školy pro zrakově postižené, pěvecké talenty ze sborů Bruncvík a Josef, nejzábavnější dechovka současnosti Lovesong Orchestra nebo efektní Fire show doprovodili další sraz Mikulášů, Čertů a Andělů na Kampě. Po roce se tam totiž opět konaly Malostranské Vánoce, které vyvrcholily dnes už legendární mikulášskou besídkou.

A stejně jako minulý rok i letos náměstí na Kampě zdobí vánoční strom s krásnými jesličkami. „Strom máme tradičně z Krkonoš, a tak je docela možné, že vzhledem k tamější kůrovcové kalamitě s námi Vánoce oslaví i obávaný krkonošský brouk,“ upozornil předseda pořádajícího Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Tomáš Oliva.

Předseda při slavnostním zahájení také poděkoval Městské části Praha 1 za důležitou podporu a nezapomněl ani na ochotné spolupořadatele – Sdružení výtvarníků Karlova mostu, Městskou policii Praha 1 a Sbor dobrovolných hasičů Praha 1.

Samotného slavnostního aktu rozsvícení vánočního stromu se ujal starosta Prahy 1 Pavel Čižinský, jenž všem sousedům i návštěvníkům popřál klidný advent a krásné Vánoce a kromě jiného upozornil na některé zajímavé skutečnosti spojené se sv. Mikulášem, zejména pak na jeho jeden zvyk. „Svatý Mikuláš byl a je poměrně populární, což mohlo zejména v minulosti souviset s tím, že prý chudým dívkám nechával za okny příspěvek na věno,“ poznamenal s úsměvem Pavel Čižinský.

Ať už to ale je s Mikulášovou podporou nemajetných nevěst jakkoliv, jisté je, že dobré slovo a nějaký ten dárek má alespoň jednou do roka pro každé hodné dítě, ale vlastně i pro to zlobivější – polepšit se přece můžeme každý…