Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti na Petříně objevily poklady
28-9-2018

Děti na Petříně objevily poklady

Jedenáct stanovišť v okolí Petřínské rozhledny a Štefánikovy hvězdárny čekalo ve středu odpoledne na děti s rodiči nebo sourozence, ale i na školní družiny a kroužky. A nebyla to nějaká obyčejná stanoviště – skrývala totiž poklady, za kterými se malí a mladí objevitelé pěkně v běhu vydali.

Děti na startu obdržely mapu s popisem a GPS souřadnicemi a vyrazily hledat. Na každém stanovišti byla ukryta krabička („keška“) s pokladem a malou návštěvní knihou, do které nález potvrdily svým zápisem. Z každého stanoviště si navíc odnesly geovizitku. K dispozici měly sice kromě mapy i GPS souřadnice, přesto to nebylo nic jednoduchého.

„Když se děti vrátí a my nikde nenajdeme nějaký opuštěný batoh, budeme moct prohlásit soutěž za úspěšnou,“ konstatovala klidně a vyrovnaně hlavní organizátorka bojovky s názvem „Za poklady na Petřín“ a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková. Nutno ale dodat, že děti si své baťůžky nechávaly pěkně a vzorně seřazené na startu – taková panovala důvěra v jejich schopnosti.

Perfektně připravená hra naplno prověřila dětské schopnosti a zvídavost a objevení pokladů trvalo zhruba celou hodinu. O to větší radost pak panovala v cíli. „Našli jsme úplně všechno! Bylo to naprosto super!“ hlásily dokonce i paní vychovatelky ze školní družiny nadšeně a hned prohlásily, že takové soutěže budou pořádat na zahradě školy.

A radost ještě umocnily pěkné dárky pro úspěšné „kačery“ (z anglického „cacher“), jak se hledačům „kešek“ říká.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, při které se hledají schránky – poklady, „kešky“. Ty mají různou podobu a velikost – od jen několik centimetrů velkého pouzdra až po svačinové krabičky a rafinované schránky.

Tak to taky zkuste ve své mateřské, základní nebo střední škole. Určitě se vám to jako trénink hodí, protože jak se nechala slyšet Eva Špačková, myšlenky na nějakou „keškařskou soutěž“ škol se už minimálně narodily…

Další informace naleznete ZDE: https://www.praha1.cz/cps/skolstvi.html

FOTO (C) Městská část Praha 1