Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti z Prahy 1 oslavily svůj svátek
4-6-2018

Děti z Prahy 1 oslavily svůj svátek

Střelecký ostrov patřil ve čtvrtek dětem z Prahy 1, a to opravdu, zcela a doslova. A protože tyto děti nejsou nějakými opozdilci a moderní technologické vymoženosti mají v malíčku, nevyvedlo je z míry, že jejich svátek s nimi dorazili oslavit třeba takoví transformeři a blázniví vědátoři, a nezalekli se ani technických „vychytávek“ z Techmania Science Center a Národního technického muzea. Však také téma oslav Dne dětí znělo: My a budoucnost.

„Myslím, že nemusíme mít strach, že by se naše děti a vnoučata nedokázaly popasovat s IT technologiemi a dalšími vědeckotechnickými novinkami,“ uznala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která Den dětí na Střeleckém ostrově uspořádala.

Děti z Prahy 1 zároveň dokázaly, že jsou rovněž velmi dobrými sportovci, a tak se hned od počátku vrhly i na provazovou dráhu, rugby a další míčové a sportovní hry. A protože jsou – zřejmě po rodičích ze spolků – společenské, s chutí usedly a ulehly ke stolním a společenským hrám na čele s klasikou Země – Město či pexeso, ale také k osmisměrce nebo třeba Hádej kdo.

Správný kluk i moderní holka se neobejdou – o prázdninách a ve skautu zvlášť – bez morseovky, ale ani bez znalostí o fungování elektřiny, a i to se děti mohly během svého svátku naučit. „Nezapomněli jsme ale ani na kulturu a pro předškoláky, školáky i děti s rodiči jsme připravili dětskou diskotéku, divadélko, písničky a hry. Na památku si pak všichni mohli odnést stylizované fotografie,“ popsala Eva Špačková a dodala: „Děkuji všem kolegyním a kolegům, kteří mi pomohli s náročnými přípravami a kteří se zasloužili nejen o hezký program, ale i o radost, kterou jsme dnes viděli ve všech koutech Střeleckého ostrova.“

O vědu, technologie a lámání si hlaviček se postaraly Národní technické muzeum a Techmania Science Centre. Správný pitný režim a dobroty, a to vše bezplatně, si vzali na starost Tomáš Ságl a jeho Delicato Restaurants. S organizací pomohly SK Start Praha, Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 a Malostranská beseda. Mladé sportovce si kromě dalších organizací vzala do parády například společnost Sport bez předsudků.

Ti všichni a řada dalších šikovných lidí se zasloužili o vydařené oslavy Dne dětí z Prahy 1. Poděkování určitě posíláme do ZŠ Vodičkova, která už má léta štěstí na dobré muzikanty, kteří tvoří její školní kapelu Masakrózní hustec. A „supr a hustý“, jak jsme dozvěděli od křepčící omladiny, to bylo i na Střeleckém ostrově.