Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Výbor dobré vůle udělil Cenu Olgy Havlové a další ocenění
28-5-2018

Výbor dobré vůle udělil Cenu Olgy Havlové a další ocenění

Laureátem Ceny Olgy Havlové, udělované Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové, se stal Pavel Šturm, předseda Pražského spolku neslyšících. Cenu veřejnosti obdržel Martin Kabát z organizace ADAM – autistické děti a my. Oba nositelé, stejně jako další nominovaní, jsou sami handicapovaní, přesto pomáhají druhým. Zvláštní ocenění mladých lidí za dobrovolnictví si odvezly děti z Dětského domova v Chrudimi.

„Porota Ceny Olgy Havlové se rozhodla ocenit pana Pavla Šturma za jeho dlouholetou dobrovolnickou činnost ve prospěch neslyšících spoluobčanů, pro které organizuje různé aktivity usnadňující jejich integraci do běžného života. Pan Šturm navíc pomáhá upozorňovat na mnohdy neprávem přehlížené problémy života lidí se sluchovým handicapem,“ popsala ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Monika Granja.

„Mám nádherný pocit a moc děkuji,“ zareagoval Pavel Šturm a dodal, že své snažení nikdy nevzdává, a i když občas pocítí ze všeho únavu, vždy se zase vzchopí.

Porota také nominovala pět osobností na Cenu veřejnosti. Nejvíce hlasů v online hlasování pak získal Martin Kabát, který i přes svůj vlastní handicap pomáhá lidem s autismem.

Zvláštní ocenění mladých lidí za dobrovolnictví, cenu iniciovanou radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Evou Špačkovou, získaly děti z Dětského domova v Chrudimi, které sběrem kartonů, novin a časopisů vydělaly 4 500 korun, jež pak darovaly mamince trojčat Aleně Kosmákové. Nominovala je Česká rada dětí a mládeže. Děti si odnesly krásné knihy a sladkosti od Prahy 1 a upomínkové drobnosti od Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

„Jsem opravdu moc vděčná, že do tak významného ceremoniálu byla zařazena i tato cena, která je určitě velkou odměnou pro děti z dětského domova a motivací pro další mladé dobrovolníky,“ vyzdvihla radní Prahy 1 Eva Špačková, která nad Cenou Olgy Havlové převzala osobní záštitu. 

Spolu s ní jednotlivá ocenění a také poděkování dárcům předali členové správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Dana Němcová, Milena Černá, biskup Václav Malý, Vladimír Hanzel a Ivan Douda.

Více informací naleznete na http://www.cenaolgyhavlove.cz/ a www.vdv.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1