Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Z dětí z Prahy 1 se stali betlémáři
20-12-2017

Z dětí z Prahy 1 se stali betlémáři

V kostele svatého Tomáše si lze do 8. ledna prohlédnout výstavu betlémů vytvořených dětmi z mateřských a základních škol Prahy 1. Akci organizovanou Spolkem českých betlémářů podpořily Městská část Praha 1 a Farnost sv. Tomáše na Malé Straně. 

Akci, kdy děti vytvářejí vlastní betlémy, pořádáme už devátým rokem s dětmi z Malostranské základní školy a Malostranského gymnázia. Letos poprvé jsme vyzvali všechny mateřské a základní školy z Prahy 1,“ uvedla Jana Dlouhá ze Spolku českých betlémářů, která všem návštěvníkům vernisáže darovala krásný kreslený betlém a zvoneček bez srdce. „Tam je místo pro vaše srdce,“ vysvětlila obětavá organizátorka.

Expozice v zázemí kostela představuje velmi vydařené kreslené betlémy, grafické listy, keramické i vystřihované jesličky. „Děkuji Spolku českých betlémářů, sboru Josef, který nádherně doprovodil vernisáž, a Farnosti svatého Tomáše pod vedením otce Juana, jež konání výstavy umožnila. A hlavně pak samozřejmě děkuji všem dětem, které se ze všech sil do tvorby betlémů zapojily a které návštěvníkům kostela sv. Tomáše udělají určitě velkou radost, stejně jako ji udělaly všem nám, kteří jsme přišli na ´malou vernisáž velké věci´,“ ocenila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, jež akci dětských betlémů i výstavu osobně podpořila.

Přijďte se podívat do kostela sv. Tomáše na konci Josefské ulice – jesličky i krásné prostředí zdejšího kostela nejen že stojí za zhlédnutí, ale hlavně na vás dýchnou opravdovou atmosférou Vánoc.

FOTO (C) Městská část Praha 1