Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti v Loretánské zahradě zdobily stromky
12-12-2017

Děti v Loretánské zahradě zdobily stromky

V Loretánské zahradě vyrostl celý les krásných vánočních stromů, které tam pro naše potěšení zůstanou až do 22. prosince, a nejen to: ten les se do té doby určitě pěkně rozroste. Jak hodně to bude, záleží na mateřských a základních školách, ale i rodinách, dětských kamarádech a dalších lidech. Ti všichni totiž mohou do Loretánské zahrady přijít a ozdobit svůj strom. Zapojí se tak do soutěže o nejkrásnější vánoční stromek a navíc pomohou dobré věci. 

„Jedná se o krásný příklad propojení generací, kdy děti ozdobí stromky, které pak udělají radost klientům pražských středisek sociálních služeb a domovů seniorů,“ ocenil pražský radní pro sociální problematiku a 1. zástupce starosty MČ Praha 1 Daniel Hodek, který spolu s radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Evou Špačkovou udělil této akci záštitu.

Akce je navíc přístupná všem, takže přijít a ozdobit svůj stromek mohou děti i dospělí, mladí i samotní senioři. „Jedná se už o druhý ročník soutěže, která potrvá do 22. prosince, kdy budou vyhlášeny výsledky. Výherci obdrží věcné ceny a jejich stromky udělají o Vánocích radost seniorům a lidem s handicapem. Do té doby je tady v Loretánské zahradě otevřeno denně od 10 do 16 hodin. Kdo přijde, vybere si stromek a ozdobí ho. Ozdoby si lze přinést anebo vyrobit ve zdejší Ježíškově výtvarné dílně. Pro všechny příchozí jsme navíc připravili dobré občerstvení,“ popsal Martin Štolc, předseda spolku Prevence dětem, který soutěž spolu se Sborem dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá.

Kromě vánočního občerstvení si lze také přímo na místě prohlédnout výstavu o historii Loretánské zahrady.

„Organizátoři si zaslouží velkou pochvalu za samotnou myšlenku soutěže, ale i za to, jak se jim pro ni podařilo získat děti i dospělé, lidí zdravé i s handicapem a všechny je spojit, a to i dnes během slavnostního zahájení,“ ocenila radní Prahy 1 Eva Špačková, jež má kromě škol na starost i spolky a další neziskové organizace. 

Loretánská zahrada se totiž zcela zaplnila dětmi z mateřských a základních škol, žáky a studenty Školy Jaroslava Ježka pro děti a mládež se zrakovým postižením, ale třeba také dětmi a mladými lidmi z Dětského centra Paprsek, jež je zaměřeno na mentální a kombinované postižení.

Eva Špačková také ocenila pěkné gesto žáků 5. A ZŠ Vodičkova, kteří do Loretánské zahrady dorazili s paní učitelkou Danou Kešnerovou a kteří se sami mezi sebou dohodli, že přinesou vánoční dárky, které pak přímo na akci předali nevidomým žákům a studentům Školy Jaroslava Ježka.

Tak přijďte do Loretánské zahrady – navštívíte krásné místo, zasoutěžíte si a pomůžete dobré věci. A věřte, že váš vánoční stromek udělá radost jiným i vám. Prostě Vánoce…

FOTO (C) Městská část Praha 1