Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti z MŠ Revoluční měly vlastní výstavu
23-11-2017

Děti z MŠ Revoluční měly vlastní výstavu

Máme rádi Prahu 1 – tak se jmenuje projekt místopisné hry, vyhlášený Městskou částí Praha 1 a její radní pro školství Evou Špačkovou, který dává dětem prostor pro poznání naší městské části a pro zachycení jejích krás a zajímavostí prostřednictvím výtvarného umění. Mateřská škola Revoluční uspořádala v rámci školního kola nádhernou výstavu, na které si děti, paní učitelky, ale i rodiče dali opravdu záležet. 

„Místopisná hra ´Máme rádi Prahu 1´ byla vyhlášena pro mateřské a základní školy, ale také pro kroužky a spolky zabývající se volnočasovými aktivitami dětí. Ty také organizují vlastní první kola. Vybrané práce pak postoupí na výstavu, kterou pro děti uspořádáme v Malostranské besedě, kde se 22. ledna uskuteční slavnostní vernisáž,“ osvětlila vedoucí oddělení školství Úřadu MČ Praha 1 Michaela Vencová, která za odvedenou práci poděkovala koordinátorce projektu Libuši Vlkové.

Slavnostní vernisáž i samotná výstava v Mateřské škole Revoluční se moc povedly a měly velký úspěch. „Děti se procházely po Praze 1 a paní učitelky je seznamovaly s různými zajímavostmi a pěknými místy. Děti pak svoje zážitky namalovaly či vymodelovaly a paní učitelky navíc celý proces od začátku fotograficky zdokumentovaly,“ popsala ředitelka MŠ Revoluční Jaromíra Pavlíčková. 

Na výstavě, která zcela zaplnila dvě velké místnosti školky, tak bylo možné obdivovat nepřeberné množství velmi vydařených obrázků, keramických modelů i papírových konstrukcí. Z papíru děti například vytvořily plán metra i s Vltavou a Hradem, pohled na svět pod hladinou Vltavy nebo třeba kostel sv. Klimenta. 

Krásně také zachytily historické domy a věže, zimní Prahu, pražské náměstí v době adventu či Hlavní nádraží. Za pomoci PET lahví nabídly svůj pohled na budoucnost Prahy 1 a z keramiky třeba ztvárnily Novomlýnskou věž a Zlatou uličku. Nechyběly ani Národní divadlo, chrám sv. Víta, zpívající fontána u Belvederu nebo Staroměstský orloj. 

Jak nás navíc upozornila paní ředitelka, tvorba se nerozběhla jen v mateřské škole, ale zapojily se do ní i rodinné týmy. Děti si vyzkoušely individuální a skupinovou práci, ale i kolektivní práci celých tříd. A aby vernisáž měla správný doprovodný program, připravily si děti pod vedením svých paní učitelek umělecká pásma.

Není divu, že v Revoluční už teď uvažují o další výstavě.

Další informace naleznete na http://www.msrevolucni.cz/ a v tématické sekci Školství a spolky.

FOTO (C) Městská část Praha 1