Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Japan Week přibližuje japonskou kulturu
21-11-2017

Japan Week přibližuje japonskou kulturu

Více než 1 300 umělců představuje Pražanům v rámci akce s názvem „Japan Week“ tradiční i moderní japonskou kulturu a umění. Pořádá ji japonská nadace International Friendship Foundation a v Praze se koná už podruhé, když poprvé zde měla velký úspěch v roce 2002. Nabízí například výstavy, divadla, workshopy, samurajská vystoupení, bubnování i aranžování květin.

„U nás se ve třech dnech konají představení tradičních japonských tanců a bojového umění a kaligrafická dílna, během které se žáci a studenti seznámí s japonským písmem,“ vysvětlil ředitel Malostranské ZŠ a Malostranského gymnázia Tomáš Ledvinka, jehož škola se do akce spolu s dalšími pražskými školami zapojila.

Na Malou Stranu tak dorazil i soubor KAMUI, jenž dětem a studentům předvedl ukázky bojového umění KENGIDÓ. „Svá vystoupení nabízíme v rámci prezentace japonské kultury po celém světě. K vám jsme přijeli z Itálie a chystáme se na Ukrajinu a dále pak do Mozambiku,“ popsal sensei (mistr) Šimaguči Tetsuro.

Více informací: www.japanweek.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1