Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta Oldřich Lomecký ocenil běžce z Prahy 1
30-10-2017

Starosta Oldřich Lomecký ocenil běžce z Prahy 1

Lenka Rücková, Tereza Hubená, Andrea Kučerová, Tomáš Drábek, Karel Nykl a Filip Kračman byli nejúspěšnějšími účastníky letošního rekordního Volkswagen Maratonu z Prahy 1. Starosta první pražské městské části Oldřich Lomecký se s běžci a jejich zástupci setkal na radnici, kam je tradičně pozval, aby je ocenil za skvělou reprezentaci. 

„Mám radost, že je v řadách našich občanů velké množství vrcholových i rekreačních sportovců a že podpora, kterou sportu a volnočasovým aktivitám poskytujeme, přináší svoje ovoce,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který spolu s přítomnými sportovci ocenil podobu i vážnost dresu Městské části Praha 1. „I pro mě bylo velkou ctí běžet v dresu Prahy 1,“ uvedl Oldřich Lomecký.

Jedním z úspěšných atletických reprezentantů byl také radní Prahy 1 pro sport, kulturu a zahraniční vztahy Filip Kračman, který svůj první maraton zaběhl ve výborném čase 3:06:04. „Městská část Praha 1 se snaží podporovat sportovní aktivity všech generací, od těch nejmenších po seniory. Do jara bychom chtěli vybudovat další sportoviště a budeme samozřejmě i nadále podporovat subjekty umožňující sportování našich občanů,“ vysvětlil Filip Kračman.

Úplně nejrychlejším maratonským reprezentantem Prahy 1 pak byl už tradičně Tomáš Drábek, jenž letos zaběhl Volkswagen Maraton Praha v osobním rekordu 2:48:52. „Pro mě je maraton srdeční záležitost, na kterou se připravuji poctivě, a to tak, že běhám denně. I díky tomu jsem měl dobrý čas,“ popsal Tomáš Drábek.

Kromě slavnostního přípitku a občerstvení čekaly na reprezentanty i drobné dárky a ceny od společnosti Sportisimo, jež je partnerem běžeckého seriálu RunCzech. „Je to pro nás moc hezká práce – příprava od samého počátku, vlastní závody i závěrečné oceňování běžců,“ prohlásila Václava Jiříčková ze společnosti Sportisimo, která nejlepším běžcům z Prahy 1 věnovala vouchery na nákup zboží v hodnotě 1 500, 1 000 a 500 korun.

Letošní třiadvacátý ročník Volkswagen Maratonu Praha ozdobila svým skvělým výkonem keňská reprezentantka Valary Aiyabei, která časem 2:21:57 vylepšila šest let starý rekord závodu. Dosavadní nejlepší čas navíc dokonce pokořily hned první tři ženy. Úplně nejrychlejším běžcem pak byl s časem 2:08:47 etiopský vytrvalec Gebretsadik Abraha. Spolu s reprezentanty Městské části Praha 1 vyběhlo na trať 10 600 běžců.

Další informace: www.runczech.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1