Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Žofínská pohádka
22-10-2017

Žofínská pohádka

Městská část Praha 1 uspořádala na Žofíně tradiční krásné pohádkové setkání pro děti a jejich rodiče a prarodiče. A protože ve správné pohádce nemohou chybět pohádkové bytosti, pozvala i je. To ale nebyly jediné postavy, které přišly a jež známe z večerníčků, filmů a knížek. 

„Na programu a pěkné atmosféře žofínského pohádkového setkání se podílejí samy děti, které přicházejí jako rytíři, princezny, víly, čarodějnice nebo třeba králové,“ popsal hlavní organizátor a radní Prahy 1 pro kulturu, sport a zahraniční vztahy Filip Kračman.

Na děti čekal bohatý program plný písniček a tancování, tvůrčí workshop s výrobou dýňových lampionků a masek nebo třeba plnění náročných zkoušek za dohledu pohádkových bytostí, kdy děti musely prokázat znalost královské etikety či rytířských ctností, popasovat se s Vodníkem z Čertovky, nezaleknout se dračí sloje ani pekelné brány a absolvovat rytířský turnaj.

„Jsem moc rád, že si děti a jejich rodiče a prarodiče opět našli cestu k nám do pohádky a že jsme tady spolu strávili krásné pohádkové odpoledne,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který bedlivě dohlížel, aby pohádky probíhaly podle všech zákonitostí a aby dobro skutečně vždy zvítězilo nad zlem. Nutno ale dodat, že tato základní zákonitost všech správných pohádek nebyla ani na chvíli ohrožena.

Pan starosta i pan radní také společně odměnili ty nejzdařilejší dětské pohádkové masky, i když zároveň uznali, že každý kluk a každá holčička, kteří si dali tu práci a připravili si masku, byli prostě nejlepší.

A skvělí byli také účinkující, kteří obrovskou měrou přispěli k tomu, že se pohádce na Žofíně líbilo a že se tam hlavně líbilo dětem. Moderátorky Šárka Marková, jinak skvělá muzikálová zpěvačka, a Kateřina Průšová, kterou děti znají z Wifiny a Alenky v kraji zázraků. Daniela Majerová, která kromě jiných písniček zazpívala legendární Saxanu. KoMix – skupina talentovaných dětí z Dětského muzikálového studia Múzy.

Hvězdy televizní show Tvoje tvář má známý hlas, zpěváci a herci Anna Julie Slováčková a Jan Kopečný. Tanečník a choreograf Radek Fišer, který pro děti připravil taneční workshop. Talentovaní herci a muzikáloví zpěváci Jan Fanta a Richard Pekárek, na Žofíně vystupující jako dvojčata Bublifuk a Bublifík.

Jménem všech pohádkových bytostí všem dětem, účinkujícím a organizátorům děkujeme a rádi od nich vyřizujeme, že se jim na Žofíně moc líbilo, včetně podvečerní pohádkové stezky po Slovanském ostrově. A nejpozději za rok – raději ale ještě dříve – se prý těší na shledanou.

FOTO (C) Městská část Praha 1