Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Palladium má desáté narozeniny
20-10-2017

Palladium má desáté narozeniny

Obchodní centrum Palladium oslavuje své desáté narozeniny, a to jak na náměstí Republiky, tak i uvnitř. Pozvalo si k tomu specialistu na tyto události, moderátora Leoše Mareše, a připravilo také bohatý program. Nezapomnělo se samozřejmě ani na speciální slevy. 

Palladium vyrostlo na pozemku bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad na náměstí Republiky. V kasárnách sloužila řada známých osobností českého národa, mezi které patřil i Josef Kajetán Tyl, který zde napsal slova k písni, jež se později stala státní hymnou. Kasárny byly ve vlastnictví vojska od 80. let 18. století až do roku 1996, nicméně ve druhé polovině 20. století byl objekt téměř nevyužíván a chátral.

„Na dobré věci se zvyká velice snadno. Před lety zde byly kasárny, nebo přesněji to, co z nich zbylo a co nám tedy rozhodně radost nedělalo, a dnes oslavujeme desáté narozeniny Palladia, na něž jsme si zvykli opravdu velice snadno, protože nám, na rozdíl od toho, co tu bylo předtím, dělá radost od samotného počátku,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a popřál Palladiu vše nejlepší k narozeninám a do dalších deseti let.

Na pódiu se kromě něj první den objevili například bubeníci z Tokhi & The Groove Army nebo kapela Eddie Stoilow. Večer, stejně jako po celý víkend, pak bylo na budově Palladia možné spatřit unikátní videomapping.

Na sobotu pořadatelé pozvali Dance Fashion Show, blogerky Koki9 a Sharlotu nebo třeba akrobaty na šálách. Po celý víkend pak je možné využívat slevy ve více než osmdesáti prodejnách v Palladiu.

„Deset let je dlouhá doba života, mnoho se tady toho za tu dobu změnilo a vylepšilo a Palladium se stalo oblíbeným místem Pražanů i návštěvníků hlavního města,“ prohlásil manažer centra Karel Skalický, podle kterého se současná denní návštěvnost blíží číslu 50 tisíc.

FOTO (C) Městská část Praha 1