Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Podnikatelé podpořili charitativní projekty Petry Němcové
20-10-2017

Podnikatelé podpořili charitativní projekty Petry Němcové

Více než tři a půl milionu korun vynesla dobročinná večeře, kterou na Žofíně uspořádaly za podpory starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého nadace Happy Hearts Fund Petry Němcové a časopis Forbes. 

„Úspěšní podnikatelé jsou hybnou silou ekonomiky. Jejich kreativita, nasazení a investice zajišťují hospodářský rozvoj země i pracovní místa pro obyvatele. A pokud kromě tohoto velkého přínosu ještě věnují velké částky na charitu a projekty na podporu potřebných, je to skvělé a hodné obdivu. A hodna obdivu je i činnost lidí, kteří takové charitativní projekty organizují anebo podporují. Tak jako Petra Němcová,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

The Gala Dinner in Prague for Nepal nakonec vynesla skvělých 3 585 000 korun, které pomohou obnově škol v Nepálu a postavení nových a lepších budov. Happy Hearts Fund postavil už více než 162 škol v deseti zemích světa, které slouží 99 500 dětí. Čeští dárci se již dříve složili na stavbu jedné školy na Haiti a dvou v Nepálu, kde stále zbývá po ničivém zemětřesení v roce 2015 obnovit přes dva tisíce škol.

„Moc jsem se na šestý ročník ‚The Gala Dinner in Prague‘ těšila. Pokaždé je nádherná, zábavná a samozřejmě krásně pomáhá dětem. Moc děkuji všem dárcům za její fantastický výsledek,“ uvedla Petra Němcová.

Do napínavé dražby se kromě jiných zapojili čeští miliardáři, majitelé českých rodinných firem i zahraniční hosté Petry Němcové. Více než dvě stě hostů se mohlo ucházet o exkluzivní pivní láhev od Moseru, výlet za brankářem Petrem Čechem do Londýna na fotbalový zápas Arsenalu, let s nejlepším českým pilotem Martinem Šonkou nebo o beztížný zážitek – tedy let Boeingem 727 G-Force One, který simuluje nulovou gravitaci. 

Největší zájem ale vzbudila dražba cesty do Nepálu po boku Petry Němcové na slavnostní otevření nově postavené školy. Ta byla původně vydražena za půl milionu korun, ale nakonec se k vítězi dražby přidali se stejnou sumou další čtyři lidé. „Moc všem děkujeme, vybrali jsme více než dvojnásobek oproti loňsku a všichni, kdo vydražili cestu s Petrou Němcovou do Nepálu, se budou její akčnosti divit,“ prohlásil s úsměvem šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek.

FOTO (C) Městská část Praha 1