Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Na Kozím plácku oslavili loveckou sezonu
10-10-2017

Na Kozím plácku oslavili loveckou sezonu

Obyvatelé Kozího plácku a jeho okolí už podruhé dokázali, že lovecká sezona, lov a zejména pak gastronomické zázraky, které tato lidská kratochvíle přináší, nejsou jen výsadou hlubokých lesních hvozdů a nekonečných venkovských plání, ale mohou stejně dobře potěšit i v centru hlavního města.  

Spolek Sousedé Kozího plácku po loňském úspěchu opět pozval všechny místní i trochu přespolní na slavnostně vyzdobený podzimní Kozí plácek, aby společně přivítali podzim i to krásné, co toto jinak často pošmourné roční období přináší.

„Lov a myslivost nepatří úplně k typickým jevům spojovaným s Prahou 1, ale na druhou stranu: Proč ne? A když se to dá dohromady s dalšími typicky podzimními zvyky, jako jsou šlapání zelí a koštování vína, vznikne z toho krásný zážitek pro místní sousedy i návštěvníky,“ uvedla radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která konání akce osobně podpořila.

A do sousedské zábavy se znovu zapojili i živnostníci a firmy z nejbližšího okolí, a tak si příchozí pochutnávali na zvěřinovém guláši, kančí paštice nebo bezinkové limonádě a punči od restaurace Katr z Vězeňské ulice, skvělých vínech od společnosti VinoVinoVino z Kozí ulice, na dobrotách z pekařství Bakeshop z Kozí ulice nebo po dobrém jídle na doutnících a whisky od Bar and Books z Týnské ulice. O výzdobu plácku se pak znovu postaralo šikovné květinářství Metamorphosis z Haštalské.

Hudbu si pak vzali na starost absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka a Berkley College of Music Petr Kroutil a česko-německá zpěvačka a nositelka hudebního ocenění Anděl Debbi.

Další informace naleznete na www.facebook.com/sousedekozihoplacku  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1