Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Nemocnice pod Petřínem tentokrát patřila drakům a dětem
30-9-2017

Nemocnice pod Petřínem tentokrát patřila drakům a dětem

Poslední zářijový den se pod Petřín slétli draci. Pozvaly je tam sestry boromejky a s nimi samozřejmě i děti, na které tam čekal bohatý program s loutkovou pohádkou a dračími soutěžemi, s ukázkami dravých ptáků, kteří se draků nebojí, s výtvarnou dílnou a malováním na obličej, a s klaunem a tombolou. A ten, komu vyhládlo, mohl ochutnat dobroty, které sestry nachystaly. 

„Chceme se o zahradu podělit s ostatními,“ vysvětlila sestra Bohuslava Kubačáková a kromě rodičů a prarodičů s dětmi to ocenil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který je věrným každoročním návštěvníkem „Drakiády pod Petřínem“, kterou letos už potřinácté uspořádala Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící na vrchu Vlašské ulice.

„Drakiáda je tradičním a milým podzimním setkáním v krásném areálu zahrady nemocnice, kterou děti dokážou, díky pečlivě připravenému programu, nádherně oživit,“ uvedl Oldřich Lomecký.

Příjemné slunečné počasí si užili malí i dospělí. „Na půdě nemocnice, kde jsou vesměs nemocní lidé, se dnes symbolicky sešli hlavně mladí lidé a děti, které jsou plné života,“ vyzdvihl ředitel nemocnice Jan Švejda, zatímco pod nadšenýma rukama dětí vznikali další a další draci všech podob, aby pak – na dohled Petřínu – vzlétli k oblakům a shlédli na nás a na červené střechy Malé Strany.

Další informace: www.nmskb.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1