Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Slovenský dům představuje současné pařížské malíře
20-9-2017

Slovenský dům představuje současné pařížské malíře

Jedinečnou výstavu děl třicítky současných pařížských umělců pořádá do 20. října Slovenský dům v Soukenické ulici. Představuje mladé talenty soustředěné kolem galerie „59 Rivoli“, která se nachází jen kousek od Louvru a je bezplatně přístupným kulturním centrem. 

„Je to vynikající nápad, který nám prezentuje ukázku současného francouzského, přesněji pařížského malířství. A Paříž – to je umělecké centrum, které i dnes láká mladé umělce od nás i z celého světa, stejně jako na konci devatenáctého a v první polovině dvacátého století,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se zúčastnil slavnostní vernisáže. 

Galerie „59 Rivoli“ už sedmnáct let poskytuje mladým umělcům prostor v pěti patrech historické budovy v srdci Paříže. „Je tam třicet umělců, kteří tam jsou stále, a dalších třicet míst se točí vždy po několik měsících,“ popsala producentka výstavy ve Slovenském domě Beata Greneche.

A kdo ví, kteří z nich se stanou legendami, jako se to poštěstilo řadě jejich předchůdců, včetně například ceněného Františka Kupky? 

Slovenský dům v Soukenické ulici se už od svého vzniku před třemi lety snaží mapovat nejen slovenské, ale i světové moderní umění. A současná výstava je i podle jeho ředitele Vladimíra Skalského trefou do černého. „Přišlo a přichází hodně lidí, mladí lidé a ti, kteří se v kultuře orientují,“ uvedl spokojený Vladimír Skalský.

Více informací naleznete >>ZDE<< a na www.59rivoli.org  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1