Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Když tóny pomáhají
4-10-2017

Když tóny pomáhají

Zpěvačka Anna V. Beránková uspořádala v Malostranské besedě už třetí benefiční koncert s názvem Tónotéka. Jeho výtěžek byl tentokrát určen občanskému sdružení Buldočí naděje, které pomáhá zejména francouzským buldočkům a anglickým buldokům v nouzi.  

„Tónotéka je koncert, který dělá radost a předává ji dál, a já moc děkuji všem, kteří přišli do Malostranské besedy udělat radost občanskému sdružení Buldočí naděje i nám, kteří jsme koncert připravovali. Rádi tu radost předáváme dál,“ uvedla Anna V. Beránková.

Spolu s ní k příjemné atmosféře Tónotéky přispěli i další účinkující: Michaela Tomešová, Roman Tomeš, David Kraus, Veronika Stýblová, Václav Tobrman, Karolína Tóthová, Honza Roušar a moderátorky večera Barbora Hlaváčková a Tereza Tobiášová. 

Do výtěžku benefičního koncertu přispěl každý, kdo si zakoupil vstupenku. Navíc proběhla dražba grafiky talentovaného Petra Sokola. „Celkem se nakonec vybralo krásných třicet tisíc korun, za které jménem všech buldočků a buldoků posílám velké poděkování,“ prohlásila Anna V. Beránková.

Kromě aktivní pomoci týraným, zanedbávaným a nechtěným buldokům a buldočkům, včetně záchrany psů z množíren a útulků, je náplní občanského sdružení Buldočí naděje osvěta. Jeho členové se snaží mezi lidmi otevřít diskusi o množírnách psů a nekontrolovaném chovu psů bez průkazu původu, propagovat léčebnou Dornovu metodu, zpopularizovat systém tzv. dočasné péče o bezprizorní psy, než se najde adoptivní rodina, a v neposlední řadě také ukázat anglické buldoky a francouzské buldočky takové, jací opravdu jsou – jako báječné psí společníky s velkým srdcem.

Více informací pro ty, kteří mají dobré srdce a chtějí pomoci: http://www.buldocinadeje.cz/. Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1