Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Vostrý kafe přivítalo Jan Vodňanského
4-10-2017

Vostrý kafe přivítalo Jan Vodňanského

Spisovatel, herec, zpěvák, kabaretiér a textař Jan Vodňanský byl hostem dalšího setkání cyklu „Vostrý kafe“, který pravidelně každý měsíc pořádá Městská část Praha 1 v kavárně hotelu Juliš. Spolu s ním se příjemného povídání zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. 

„Pana Jana Vodňanského mám dlouhá léta rád a moc rád mám také jeho písničky, básničky a obrazy, které v nich dokáže vykouzlit,“ uvedl starosta a hostitel Oldřich Lomecký.

Jan Vodňanský, umělec okouzlující dospělé i děti, se své tvorbě věnuje už od počátku šedesátých let. Slavná byla jeho dlouholetá spolupráce s hudebníkem Petrem Skoumalem. Vedle toho napsal bezpočet básniček a textů, včetně těch k filmovým písním – „Přijela k nám pouť“, „Jen ho nechte, ať se bojí“.

Po podpisu Charty 77 čelil dlouhodobé perzekuci a útočiště našel zejména v tvorbě pro děti. Jeho záběr je ale velmi široký a zahrnuje kromě samostatných programů třeba i přednášky a psaní knih. V současnosti píše knihu reflexí a glos k naší i světové historii „Hlody do dějin“ a sbírku absurdních říkadel „Vychechtávky“.

Pravidelně vystupuje v kavárně „caféidoskop“ v Lazarské 8, a to se dvěma pořady. „S úsměvem bytového jádra“, který připravuje spolu se Hanou Navarovou, jež píše k jeho textům hudbu, a s Járou Vaculíkem. Oba působí v divadle Sklep.

Dalším pořadem je „Jak nám dupou králíci“, který nabízí jak jeho novou tvorbu, tak i tu, která ho proslavila spolu s Petrem Skoumalem. Jeho hostem v něm je básník, herec a textař Jiří Weinberger. 

Jako dárek pro hosty „Vostrýho kafe“ přinesl Jan Vodňanský svoji knihu Zpívající memoáry a 4CD Vodňanský a Skoumal – Život a dílo, představující jedinečný průřez skvělou tvorbou této dvojice.

Příští „Vostrý kafe“ se uskuteční 1. listopadu od 19 hodin a jeho hostem bude lektor, rétor a firemní konzultant Michal Hrubý, zaměřující se na veřejné vystupování, prezentaci, angažovanost ve firmách a osobní spokojenost.

„Vostrý kafe je příjemným posezením se zajímavými lidmi, které navazuje na tradici anglických klubů. Převážně samozřejmě počítáme s účastí mužů, ale ani dámy se v této společnosti určitě nebudou cítit špatně,“ pozval na další setkání starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

FOTO (C) Městská část Praha 1