Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Legendy Nočního proudu ovládl Karel Gott
3-10-2017

Legendy Nočního proudu ovládl Karel Gott

Už desátý ročník udílení hudebních cen Legenda Nočního proudu a osmadvacáté narozeniny rozhlasového pořadu Noční proud hostila Praha 1 a její Žofín, a protože se jednalo o jubilejní ročník, byla kromě tradičních sedmi cen udělena i jedna speciální.  

„Rozhlasový pořad Noční proud se délkou své existence, množstvím odvysílané hudby, osobnostmi, které ho tvoří, a postavením, které si vybudoval, sám už dávno zařadil mezi legendy. Pro naši městskou část je proto potěšením hostit udílení ocenění Legenda Nočního proudu a přivítat i umělce, kteří cenu získávají,“ uvedl starosta Prahy 1 a tradiční hostitel akce Oldřich Lomecký.

Hlavní hvězdou večera byl bezesporu Karel Gott, jenž si odnesl Legendu Nočního proudu v kategorii „událost roku“ za výstavu GOTT, MY LIFE, a to spolu s jejím iniciátorem a producentem Richardem Fuxou. „Mám z výstavy velkou radost a velmi si jí vážím, protože návštěvníci, kteří na ni přijdou, se o mně dozvědí víc, než vím já sám,“ prozradil s úsměvem Karel Gott, kterého Richard Fuxa ve své promluvě označil za skromného člověka a úžasného profesionála s obrovskou životní vitalitou.

Karel Gott také získal speciální cenu Legenda desetiletí, protože dosud obdržel nejvíce Legend Nočního proudu. „Je na mě vidět, že jsem dojat,“ prohlásil při jejím přebírání a dodal: „Mimořádně si vážím Legend Nočního proudu, tedy cen, které jsem během uplynulých deseti let v různých kategoriích této ankety převzal. Už proto, že o těchto trofejích rozhodují diskžokejové, tedy lidé, kteří mají k populární hudbě blíž než blízko.“

Legenda Nočního proudu v kategorii „zvláštní cena“ byla předána letos devadesátileté vynikající textařce Jiřině Fikejzové.

Legendy Nočního proudu 2017
- zpěvačka: Věra Martinová
- zpěvák: Janek Ledecký
- skupina: Čechomor
- objev roku: Eliška Rezková a David Stypka
- událost roku: výstava GOTT, MY LIFE
- zvláštní cena: textařka Jiřina Fikejzová
- ceny in memoriam: zpěvačka Věra Špinarová, skladatel Ivo Pavlík a skladatel a zpěvák Petr Hapka

FOTO (C) Městská část Praha 1