Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Po padesáti letech si opět řekli „ano“
21-9-2017

Po padesáti letech si opět řekli „ano“

Na den přesně po padesáti letech se na Staroměstskou radnici vrátili jako svatebčané Daniela a Michael Pompeovi, aby tentokrát oslavili zlatou svatbu. Role oddávajícího se ujal radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman. 

„Daniela a Michael se potkali na vysoké škole – ona studovala sociologii a on novinařinu. Oba měli rádi procházky Prahou, návštěvy divadel a kin i výlety do přírody,“ popsal začátky dlouhé lásky Filip Kračman.

Vzali se po druhém ročníku, 21. září 1967, tedy jedenáct měsíců před okupací Československa vojsky Varšavského paktu, po které odešli do Kanady. Přestože tam studovali a mohli tam i žít, přemohl je stesk a po roce se vrátili do Prahy.

Museli pak bohužel čelit těžkým existenčním potížím. „Přes všechny problémy se ale přenesli a vydrželi a nyní se mohou s uspokojením ohlédnout za uplynulými pěti desítkami let. A k tomu rodičům dcery Natálie a prarodičům vnučky Aničky opravdu ze srdce gratuluji,“ prohlásil radní Filip Kračman.

A my se ke gratulaci velmi rádi přidáváme.

FOTO (C) Městská část Praha 1