Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
ZUŠ Biskupská vychovává generace mladých umělců
27-9-2017

ZUŠ Biskupská vychovává generace mladých umělců

Už tak krásná budova Základní umělecké školy v Biskupské 12 přes prázdniny zkrásněla a své žáky přivítala s oprávněnou hrdostí. Má totiž nově zrenovované učebny v podkroví, novou učebnu pro výuku bicích nástrojů, nový nábytek a nové vymalování. 

„Základní umělecká škola Biskupská se může pochlubit bohatou historií i vysokou úrovní výuky v současnosti a je jen dobře, že její prostředí prošlo renovací, která určitě přispěje k příjemnému pobytu dětí,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se přišel osobně seznámit s výsledky rekonstrukce.

ZUŠ prošla rozsáhlou renovací podkrovních učeben a zároveň získala novou, která byla postavena na jejím dvoře a v níž našli svoje „útočiště“ milovníci bicích nástrojů. V celé budově, jež byla kompletně vymalována, byl také vyměněn nábytek.

Podkrovní učebny nyní slouží k výuce hry na harmoniku, flétny, klarinet, housle, violu či klavír. 

Do budovy v Biskupské se škola nastěhovala už roku 1947. Během let se proměňoval její charakter i nabídka uměleckých oborů. V současné době ZUŠ nabízí hudební, výtvarný a literárně-dramatický obor. 

Její mladí hudebníci, výtvarníci a dramatičtí umělci jsou velmi oceňovaní a jsou také pravidelnými účastníky akcí pořádaných na území Městské části Praha 1. Známý je například velmi kvalitní a početný Big Band Biskupská – www.bigbandbiskupska.czOdkaz na externí stránky

Více informací: www.zus-biskupska.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1