Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Svatopetrské kování představilo tradiční české řemeslo
23-9-2017

Svatopetrské kování představilo tradiční české řemeslo

Už čtvrtý ročník populárního Svatopetrského kování uspořádal v sobotu u kostela sv. Petra Spolek přátel Petrské čtvrti. Na návštěvníky čekaly skvělé ukázky učňovské i mistrovské práce na kovadlinách, výstava kovaných artefaktů a soch, prezentace odborných škol, seminář, povídání o krásném kovářském řemesle i prohlídka kostela a zvonice. 

„S velkou radostí opět mohu potvrdit, že Petrská čtvrť opravdu žije, a to jak díky této už tradiční akci, tak i zásluhou řady dalších aktivit pořádaných Spolkem přátel Petrské čtvrti, zdejšími obyvateli a živnostníky. Je potěšením je podporovat a navštěvovat a věřím, že je potěšením zde i bydlet,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si kovářské setkání tradičně nenechal ujít.

Ujít si ho nenechali ani žáci ZUŠ Biskupská, kteří vystoupili se svým výborným Big Bandem, lidé ze sousedství i návštěvníci Petrské čtvrti, kteří obdivovali zručnost současných i budoucích mistrů řemesla, seznámili se s nabídkou studijních a učebních oborů, zúčastnili se semináře věnovaného železu, prohlédli si Petrskou zvonici, kostel sv. Petra či výstavu „Žáci a jejich mistři“ v nedaleké Galerii KusKovu.

Pro ty nejmenší pak byly připraveny malá škola kovářství a tvůrčí dílna. „Lidé všech generací mají zájem o scházení se i o to, aby jejich čtvrť žila a aby se sousedé navzájem poznávali, a to je pak radost pro ně organizovat takováto setkání,“ uvedla předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti Linda Klečková.

A my velmi rádi dodáváme, že je radost na takové akce chodit. Tak zase brzy na shledanou v Petrské čtvrti. 

Další informace: www.petrskactvrt.cz a www.svatopetrskekovani.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1