Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Veronika Kašáková našla díky vnitřní síle cestu ze dna
21-9-2017

Veronika Kašáková našla díky vnitřní síle cestu ze dna

Dámy z Prahy 1 se při zářijovém „Čaji o sedmé“ tentokrát setkaly s ženou, která moc dobře ví, co je to nepřízeň osudu, a díky své zkušenosti umí poradit, jak se navzdory všemu postavit na vlastní nohy a uspět. Do Galerie 1 si přišla popovídat Veronika Kašáková. 

Modelka a zakladatelka Nadačního fondu Veroniky Kašákové od svých čtyř let vyrůstala v dětském domově ve Vysoké Peci. Přesto se v roce 2014 stala finalistkou České Miss a zároveň vydala autobiografickou knihu Zpověď holky z děcáku. 

O rok později obdržela ocenění v kategorii „Dobrý skutek“ v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje, další rok založila nadační fond a letos se pak stala tváří kosmetické společnosti Oriflame.

„Měla jsem v sobě velkou vnitřní sílu to změnit a hledala jsem všechny možné cesty ze dna. A to byla pro mě obrovská zkušenost, na kterou nechci zapomenout, abych třeba nepřišla o pokoru, jež díky tomu mám,“ ohlédla se Veronika Kašáková.

A tato dnes úspěšná a krásná mladá žena si svoji zkušenost nenechává pro sebe. „Veronika nejen tvrdě pracovala a pracuje, ale také pomáhá dětem, které potkal obdobný osud jako ji, a radí jim, jak se poprat s velmi náročným vstupem do dospělého života po letech strávených v dětském domově,“ ocenila Veronika Blažková, tisková mluvčí Městské části Praha 1 a autorka projektu „Čaje o sedmé“.

Jeho příštím hostem bude 26. října od 19 hodin bookyoutuberka a propagátorka literatury Dorota Noon.

Další informace: www.nfvk.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1