Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti ze ZŠ J.Gutha–Jarkovského vystavují na radnici své obrazy
6-4-2010

Děti ze ZŠ J.Gutha–Jarkovského vystavují na radnici své obrazy

V úterý zažilo 7. patro radnice další vernisáž, která tentokrát zahájila výstavu obrázků dětí ze ZŠ J. Gutha – Jarkovského. Ty se tak zapojily do výtvarné soutěže pro žáky 1. stupně základních škol s názvem Praha 1 očima školáků.

„Slyšel jsem, že výběr v rámci školního kola byl velmi těžký. O to více gratuluji finalistům, jejichž práce nyní budou zdobit prostory radnice,“ prohlásil při zahájení iniciátor projektu a starosta Prahy 1 Filip Dvořák, který dětem předal pamětní listy.

Ocenil při té příležitosti i učitelky, které s dětmi obrázky malovaly – Janu Maršálkovou, Marii Doušovou, Irenu Krátkou, Renatu Fischerovou, Boženu Procházkovou a Lenku Pajkrtovou. Vyzdvihl také práci ředitelky školy Jitky Kendíkové.

Stejně jako předchozí výstavy i expozice prací dětí ze ZŠ J. Gutha – Jarkovského bude nyní měsíc ke zhlédnutí v 7. patře Úřadu MČ Praha 1 a poté se přesune do nižších pater.

První výstavu absolvovaly v únoru děti ze Základní školy Brána jazyků. Březen pak patřil žákům z Malostranské ZŠ. Základní škola J. Gutha – Jarkovského bude 3. května vystřídána ZŠ Uhelný trh. Od 7. června bude vystavovat ZŠ nám. Curieových a od 6. září ZŠ Vodičkova.

Každá ze šesti základních škol Prahy 1 nabídne 27 nejlepších výtvarných prací.

Návštěvníci výstavy se mohou zúčastnit ankety, na jejímž základě pak budou vybráni vítězové z každé školy i celého projektu. Ti pak budou slavnostně vyhlášeni a odměněni při shromáždění na Staroměstské radnici v říjnu tohoto roku. Anketní lístky jsou k dispozici v 7. patře radnice.
1
2
3
4
5