Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Projekt „Jóga – 50 plus“ s podporou MČ Praha 1
2-10-2017

Projekt „Jóga – 50 plus“ s podporou MČ Praha 1

Projekt „Jóga – 50 plus“ s podporou MČ Praha 1

Evropská federace jógy zahajuje 15. 10. 2017 ve spolupráci s MČ Praha 1 a Střediskem sociálních služeb Praha 1 bezplatný projekt „Jóga – 50 plus“ zaměřený na zdravé stárnutí.

Program zahrnuje přednášky (teoretická výuka), dílny a cvičení jógy rozdělené do dvanácti bloků a přizpůsobených věku jednotlivých účastníků. Příprava, uvedení, preventivní přístup k józe, jóga jako forma terapie, jóga jako rekreace, rehabilitace a zbrzděni procesu stárnutí, cvičení jógy, to jsou jen některé z tematických celků.

Zdravotní účinky cvičení jógy na starší lidi jsou tématem stále více vědeckých studií, které potvrzují, že použití jógy zpomaluje stárnutí, zvyšuje flexibilitu a mobilitu.

Výsledky vědeckého výzkumu naznačují, že jóga přispívá ke snížení demence a zvýšení bdělosti.

Program „Jóga – 50 plus“ se koná v pohybovém centru Tělocvična, Žitná 13, Praha 1. Účast je zdarma.

Prosíme všechny seniory (nad 50 let), kteří by měli zájem, aby se nám ozvali na naši e-mailovou adresu: yoga.yfe@gmail.com nebo zavolali na číslo: 773 691 858.

Předpoklady účasti:
- minimální věk: 50 let

Předem děkujeme!