Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Spolek Publicum Commodum varoval před totalitní propagandou a cenzurou
21-9-2017

Spolek Publicum Commodum varoval před totalitní propagandou a cenzurou

Neblaze proslulé komunistické „Dny tisku, rozhlasu a televize“ připomněla akce, kterou za podpory Městské části Praha 1 zorganizoval spolek Publicum Commodum, jenž tak zejména mladým lidem přiblížil dobu nesvobody a komunistické cenzury médií. Dobu, kdy za svobodně vyjádřený názor končili lidé na dlouhá léta ve vězení. 

„Náš spolek připomíná totalitní praktiky za komunistického režimu, ke kterým určitě patřila likvidace svobodných médií a ovládání těch povolených,“ uvedla předsedkyně spolku Publicum Commodum a pražská zastupitelka Jaroslava Janderová, která zároveň varovala před propagandou, kterou i v současnosti šíří státy s totalitními režimy, snažící se narušovat demokracii ve světě, a to prostřednictvím okrajových i mainstreamových médií.

„Dny tisku, rozhlasu a televize“ bývaly oslavou komunistického Rudého práva a výročí jeho prvního vydání 21. září 1920. Od té doby bylo hlásnou troubou totality, potlačování svobod a štvaní proti těm, kteří bojovali za svobodu. Na jeho stránkách vycházely i „petice pracujících“, požadující například nejvyšší trest pro nevinnou Miladu Horákovou.

Programem akce provázeli Jaroslava Janderová a historik Radek Schovánek a vystoupily na ní i kapely J.J. Jazzmen, Eva Eminger Jazz Band a Aktual.

Další informace: www.publicumcommodum.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1