Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“
20-9-2017

Po létě opět odstartovala „Setkání s kulturou“

Zářijovému „Setkání s kulturou“ vévodily ladné tóny harf. Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 totiž na další představení tohoto kulturního cyklu pozvaly dokonce celé kvarteto harfistek s názvem „PRAH-A-HARP“. 

„A že to byla dobrá volba, dokazuje téměř stovka návštěvníků z řad našich seniorů, kteří do Malostranské besedy přišli, i krásná hudba, jež na ně čekala,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman, jenž zároveň seniory pozval na další „Setkání s kulturou“, které se uskuteční 18. října.

Více informací o něm zájemci naleznou na nástěnkách v jednotlivých domech s pečovatelskou službou, v klubech seniorů, v infocentrech radnice ve Vodičkově ulici a na Malostranském náměstí, ale také na www.praha1.cz a www.socialnisluzby-praha1.cz.  Odkaz na externí stránky 

„Setkání s kulturou i další aktivity určené našim seniorům jsou velmi důležité jako prevence osamělosti a jsou o vzájemném setkávání a společných prožitcích, jež se musejí skutečně prožít, nikoliv naprogramovat,“ vysvětlila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

Městská část Praha 1 a Středisko sociálních služeb Praha 1 nabízejí starším i zdravotně a sociálně handicapovaných občanům řadu prakticky každodenních vzdělávacích, sportovních, kulturních a společenských aktivit.

Mezi nejnovější patří „Pohybové centrum Tělocvična“ v Žitné 13, ve kterém zájemci naleznou širokou paletu pohybových aktivit pro zdraví a radost i možnost setkání s vrstevníky, sousedy a přáteli.

Více informací o něm poskytne paní Marie Němcová, tel.: 601 188 315.

Aktuální informace si lze kromě webových stránek přečíst i v Novinách z Dlouhé, což je newsletter, který se dá objednat na e-mailu: schwarzova@socialnisluzbyp1.cz





FOTO (C) Městská část Praha 1