Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pěvecký sbor Rolnička slavnostně otevřel novou zkušebnu
18-9-2017

Pěvecký sbor Rolnička slavnostně otevřel novou zkušebnu

Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha má díky Městské části Praha 1 novou zkušebnu. Jejího slavnostního otevření se zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který byl stejně jako členové sboru s novými prostorami a jejich vybavením velmi spokojený. Rolničku založil už v roce 1978 sbormistr Karel Virgler, jenž sbor vede dodnes a spolu s dětmi oslaví v tomto školním roce jubilejní čtyřicátou koncertní sezonu.

„Jsem moc rád, že jsme mohli Rolničce pomoci se získáním nové zkušebny, protože v centru Prahy to samozřejmě není jednoduché,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který při slavnostním zahájení na Senovážném náměstí 23 dostal možnost vybrat si skladbu, kterou mu pak sbor zazpíval, a on si vybral tu nejkrásnější – českou hymnu. 

Dětský pěvecký sbor Rolnička sdružuje v koncertním, doplňovacím a ve třech přípravných sborech 230 dětí ve věku od 5 do 18 let a ještě několik dní přibírá nové členy.

Potřebné kontakty zájemci naleznou na www.rolnicka-praha.czOdkaz na externí stránky

„Když jsme se sem přestěhovali, ozvali se nám z Prahy 1, že mají radost z toho, že nás tu budou mít. To se nám za čtyřicet let existence nestalo,“ ocenil sbormistr a zakladatel Rolničky Karel Virgler.

Jeho sbor pořádá každý rok velké koncerty v Dvořákově síni Rudolfina a v dalších významných sálech. Hlavní sbor účinkuje navíc na samostatných koncertech v Praze, v České republice i v zahraničí. Úspěšně koncertoval téměř v celé Evropě, v USA, Kanadě a v Maroku. Vystupuje také na sborových festivalech a soutěžích.

Vítej, Rolničko, a ať se ti v Praze 1 líbí. 

FOTO (C) Městská část Praha 1