Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Téměř 500 dětí běželo do školy!
14-9-2017

Téměř 500 dětí běželo do školy!

Tradiční sportovně-radostná akce „Běžíme do školy“ dokázala nemožné! Do školy naplno a s chutí běželo necelých pět stovek dětí z mateřských a základních škol – tolik jich totiž dorazilo do parku Kampa, kde si mohly vyzkoušet, jak jsou na tom s běháním, a soudě podle obrovského nasazení všech malých i větších běžců, běh děti z Prahy 1 baví, a to i tehdy, když je to do školy.

Dobrá, tak teď už vážně. Obrovské množství dětí, které přišly v doprovodu svých pedagogů, bylo pro organizátory akce „Běžíme do školy“ příjemným překvapením a potěšením. 

„Je to důkazem skvělé práce našich škol, jež děti vedou k pohybu, zdravému soutěžení i chuti reprezentovat školu. Výkony dětí a zejména jejich bojovnost to plně potvrdily a štěstí, které pak bylo na dětech, jež se dostaly až na samotné stupně vítězů, znát, bylo až nakažlivé. Věřím, že si na to během života často vzpomenou, a to je pro nás dospělé krásná odměna,“ prohlásila hlavní organizátorka a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková. 

Na děti podle věku čekaly tratě na 50, 100, 200, 700 až 1 400 metrů. Kromě diplomů si pak odnesly i pěkné dárky, které dostaly jak od Městské části Praha 1, tak třeba od Nadace Pražské děti.

Vedle náruživého běhání a fandění, do kterého se občas zapojili i kolemjdoucí, děti s chutí využívaly skákací hrad městských strážníků, vyslechly a zhlédly poučení a praktické ukázky poskytování první pomoci v podání členů spolku Prevence dětem, obdivovaly ukázky práce příslušníků Krajského ředitelství Policie ČR a s nadšením stříkaly hadicí na cíl u stánku Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. Nálada prostě byla po celý den perfektní.

„Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci, pedagogům a dětem za účast, bojovnost i fandění a všem školáků a předškolákům přeji, aby jim chuť do sportování vydržela,“ uzavřela Eva Špačková.

A my jen dodáváme, aby děti nezapomínaly občas běžet i do školy. A s chutí…:-)

FOTO (C) Městská část Praha 1