Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Spolkový jarmark představil spolky a další neziskovky
12-9-2017

Spolkový jarmark představil spolky a další neziskovky

Věnují se dětem i seniorům, lidem zdravým i handicapovaným. Nabízejí volnočasové aktivity i vzdělávání, organizují sousedská setkání, dětské dny, kulturní akce i aktivity pro staré, nemocné a osamělé lidi. Vytvářejí tak podstatnou součást toho, čemu se od dob Václava Havla říká „občanská společnost“. Městská část Praha 1 si jejich činnosti velmi váží a podporuje ji. Proto také na Můstku zorganizovala „Spolkový jarmark“.   

„Spolky a další neziskové organizace obohacují život ve svém okolí, rozdávají radost všem generacím a pomáhají těm, kteří to potřebují. Život v Praze 1 a ta spousta akcí, které se v řadě krásných míst u nás konají, by bez nich nebyly ono. Proto jsme je chtěli prostřednictvím Spolkového jarmarku představit i těm, kteří se s nimi dosud neseznámili, kteří by je případně chtěli podpořit nebo kteří by třeba chtěli využít jejich služeb a projektů,“ vysvětlila hlavní organizátorka a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Hradčanské včely, Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, nabízející svoje Obecní noviny, Kozí spolek, Sdružení výtvarníků Karlova mostu, Sbor dobrovolných hasičů Praha 1, Prevence dětem, Spolek přátel Petrské čtvrti, rozdávající aktuální číslo populárních Petrských listů, Sdružení taoistického tai chi, Komunitní centrum Kampa, Oblastní spolek Českého červeného kříže, YMCA Praha – Rodinné centrum, spolek Be Culture z Betlémského náměstí, Obec baráčníků Praha I. a V., chlapecký pěvecký sbor Bruncvík, Mladí betlémáři z Malostranského gymnázia, kteří spadají pod Spolek českých betlémářů, spolek Bollywood, připravující už 15. ročník Festivalu bollywoodského filmu, nebo Nadace Srdce sportu – ti všichni se na Můstku sešli, aby sousedům a návštěvníkům představili sebe, svoji činnost a své projekty a služby.

„V Praze 1 samozřejmě působí i další spolky a neziskovky, s nimiž se obyvatelé a návštěvníci naší městské části mohou blíže seznámit při řadě akcí, které se třeba budou konat v období do konce roku a z nichž mnohé spolupořádá či podporuje naše radnice. Přijďte se na ně podívat, stojí to opravdu za to. Pozvánky a další informace průběžně zveřejňujeme na http://www.praha1.cz/cps/skolstvi.html,“ pozvala radní Prahy 1 Eva Špačková.

Tak brzy na shledanou!

FOTO (C) Městská část Praha 1