Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Veletrh ukázal, že řemeslo dokáže být krásné
8-9-2017

Veletrh ukázal, že řemeslo dokáže být krásné

Magistrát hl. m. Prahy uspořádal na Ovocném trhu „Veletrh řemesel“, který během dvou dnů nabídl ukázky řemeslného umění, možnost nákupu výrobků a služeb či aktivní program pro děti a dospělé a který v neposlední řadě představil odborné školy a učiliště i řemeslné obory, jež se na nich vyučují.

Stánky v blízkosti Stavovského divadla potěšily návštěvníky nepřeberným množstvím slaných i sladkých pekařských výrobků, květin a jejich zpracování, úchvatného cukrářského umění studentů a řadou dalších gastronomických specialit. Nechyběla ani ukázka fortelu kovářů nebo šikovnosti truhlářských učňů.

„Veletrh na Ovocném trhu chtěl obecně přispět k podpoře řemesel a řemeslného podnikání a dal také možnost prezentace školám a studijním oborům, ale třeba také chráněným dílnám,“ popsal radní hlavního města a 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek.

Návštěvníci Veletrhu řemesel se mohli na každém kroku přesvědčit, že školy nabízejí velmi dobré studijní obory a že je také studují šikovní mladí lidé. Krásným příkladem zručnosti a talentu budoucích truhlářů, zámečníků a čalouníků byl jimi zhotovený a vystavený model vozu Praga Präsident, jehož vzor byl vyroben už v roce 1897.

„Řemesla a řemeslníci nám mizejí. Vždy se říkalo, že řemeslo má zlaté dno, a kéž by to byla pravda,“ prohlásil Daniel Hodek, podle kterého je třeba práci pořádně zaplatit a vážit si jí. „Jsem velmi rád, že se situace – i díky akcím jako Veletrh řemesel – postupně lepší,“ dodal pražský radní a 1. zástupce starosty Prahy 1.  

FOTO (C) Městská část Praha 1