Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Senioři pluli na vlnách hvězd
17-8-2017

Senioři pluli na vlnách hvězd

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, senioři z Prahy 1 ale vědí své. Vydejte se někdy s nimi na plavbu po Vltavě, a pochopíte to taky: klidná hladina řeky, jež učarovala Bedřichu Smetanovi, město po obou březích, které okouzluje celý svět, a k tomu parta lidí, kteří si to dokážou užít. Takto vypadají plavby organizované Městskou částí Praha 1 a takto vypadá zážitek, který stojí za to. A pohled to je k nezaplacení, o kráse nemluvě.

Devadesátka výletníků z řad seniorů z Prahy 1 po měsíci opět s chutí nasedla na krásnou a vyzdobenou loď Pražské paroplavební společnosti Grand Bohemia a vydala se na další plavbu, kterou pro starší občany organizuje radnice. Tentokrát jejich výlet nesl název „Na vlnách hvězd“.

„Přivítali jsme sympatického Miroslava Řehoře, kterého televizní diváci znají ze soutěže SuperStar a který se nám postaral o příjemnou hudbu, a strávili jsme jako vždy pohodovou dvouhodinovou plavbu,“ popsala organizátorka seniorských plaveb a předsedkyně Výboru pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Šárka Táborská.

Na výletníky samozřejmě čekalo tradiční bezplatné občerstvení. Nechyběla ale ani tombola s knihou Václava Rybaříka, spisovatele, kulturního mecenáše a seniora z Prahy 1, s jízdenkami na plavby Pražské paroplavební společnosti a dárkovými balíčky od radnice Prahy 1 a magistrátu.

„Srpnová plavba je za námi, prázdniny se chýlí ke konci, my ale rozhodně nekončíme a už teď se těšíme na zářijovou plavbu. Ta bude kompletně ´italská´ a přivítáme na ní originální italskou kapelu a italskou tanečnici. Podávat se pak bude italské občerstvení,“ nalákala Šárka Táborská.

Popluje se 18. září, tentokrát večer od 19 hodin. Lístky se budou vydávat v informačním centru radnice ve Vodičkově 18, a to 13. září hned od rána.

FOTO (C) Městská část Praha 1