Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Paní Ludmila Čárská oslavila krásné 102. narozeniny
28-8-2017

Paní Ludmila Čárská oslavila krásné 102. narozeniny

V Praze 1 žije paní Ludmila Čárská, jež se narodila 5. července 1915, už od roku 1946. Její sousedé v domě a okolí ji znají jako velmi společenskou, vitální a optimistickou paní, která kolem sebe rozdává dobrou náladu a energii. A přesně taková byla i při oslavě svých 102. narozenin, na které přivítala starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, s nímž už oslavila i svoji jubilejní „stovku“.

„Je to pro mě velké vyznamenání a pan starosta mě moc potěšil,“ ocenila oslavenkyně gratulaci od Oldřicha Lomeckého. Ten samozřejmě nepřišel s prázdnou a paní Čárské přinesl krásnou kytici a drobné dárky. Tisková mluvčí radnice Veronika Blažková zase donesla „bublinky“, bez kterých se správné narozeniny – a ještě s tak úctyhodným číslem – určitě neobejdou. 

„Moc paní Čárské přeji, aby i nadále oplývala dobrou náladou a optimismem a aby jí sloužilo zdraví, které si díky pracovitosti a sportu zachovala z mladších let,“ uvedl starosta Oldřich Lomecký. 

Paní Ludmila Čárská přivedla na svět dva syny, Petra a Milana. Její manžel byl aktivním účastníkem Slovenského národního povstání a po válce se stal prvním tajemníkem ministra Vavra Šrobára. „Manžela mi nejdříve zavřeli gestapáci a potom i komunisti,“ zavzpomínala Ludmila Čárská na těžká období na konci války a v padesátých letech. Tehdy zůstala na výchovu i obživu sama.

„Vím, že bylo velice obtížné nás uživit a že pracovala velmi těžce, ale na našem mládí se to nijak neprojevovalo,“ vyzdvihl péči maminky její syn Milan. 

Těžkou dobu překonali a na svět přišla vnoučata i pravnoučata. Paní Čárská a její manžel až do vysokého věku sportovali a hodně cestovali. A když k tomu přidáme výborné sousedské vztahy a všestrannou aktivitu, máme tu recept na to, jak se stát nejstarší obyvatelkou Prahy 1.

A jak si zachovat chuť do života a radost z každého nového lístečku, jak říká paní Ludmila Čárská.

Všechno nejlepší!

FOTO (C) Městská část Praha 1