Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Petrská čtvrť hostí nefalšovaný hudební festival
24-8-2017

Petrská čtvrť hostí nefalšovaný hudební festival

Hudební Petrské léto v parku v Lannově ulici je v plném proudu. Tentokrát se na jeho organizaci spolu s Městskou částí Praha 1 podílel Spolek přátel Petrské čtvrti a stejně jako o týden dříve i tento čtvrtek se při něm výborně bavili malí i velcí. 

„Jsem moc ráda, že jsme společně s obyvateli Petrské čtvrti mohli strávit příjemné odpoledne a podvečer, vyplněné hezkým počasím, tvůrčí dílnou pro děti, skákacím hradem i pěknou muzikou,“ ocenila hlavní organizátorka Hudebního Petrského léta a radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

O hudební část se postarala kapela s přímočarým názvem Vrať se do hrobu. Děti si zase už od odpoledne užívaly tvůrčí dílnu s malováním na chodník a s vlastnoruční výrobou placek a vždy populární skákací hrad. Spolek přátel Petrské čtvrti pro ně navíc vyrobil vlastní nafukovací balonky.

Jaké akce aktivní spolek připravuje pro následující měsíce, jsme se zeptali jeho předsedkyně Lindy Klečkové. „Po Hudebním Petrském létě se představíme 12. září na Spolkovém jarmarku, který v dolní části Václavského náměstí pořádá Městská část Praha 1. Poté všechny sousedy i přátele z ostatních čtvrtí rádi přivítáme na Svatopetrském kování, jež se bude konat 23. září. To ale samozřejmě zdaleka nebude všechno: připravujeme Námořnický karneval, Petrská strašidla, Lampionový průvod, Adventní zpívání a Adventní koncert. Koncert bude zároveň oslavou narozenin našeho spolku,“ popsala a všechny pozvala Linda Klečková.

Obyvatelé Petrské čtvrti, děti i dospělí, se tedy mají na co těšit. A i my se velmi rádi připojujeme k pozvání, protože už čtvrteční odpoledne a podvečer stály za to. „Už od odpoledních hodin se tu lidé mohli cítit jako na pikniku, k čemuž posloužily i deky, které jsme pro návštěvníky připravili. A když pak v podvečer začal koncert a místa pro sezení byla plná, přišly deky opět vhod a všichni jsme si užili klasickou a krásnou festivalovou atmosféru,“ uvedla radní Eva Špačková, která touto cestou pozvala na další akci Hudebního Petrského léta. 

Ta se uskuteční 31. srpna a pozvánku na ni si můžete přečíst >> ZDE <<  Odkaz na externí stránky

Přehled připravovaných akcí Spolku přátel Petrské čtvrti naleznete >> ZDE <<  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1