Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
I mistr Pohlreich by se divil…
25-8-2017

I mistr Pohlreich by se divil…

„Klobouk dolů“ a podobná slova obdivu zaznívala při závěrečném hodnocení soutěže „Školní jídelna chutně a zdravě“, kterou dne 23. 8. 2017 pořádal MHMP společně s Asociací zřizovatelů školních jídelen, z.s. v prostorách SOU gastronomie a podnikání Za Černým mostem, Praha 9.

Do finále celopražské soutěže, která měla za cíl podpořit poskytování pestré a zdravé školní stravy, jakož i zlepšení postavení školních jídelen v povědomí veřejnosti, se probojovala Školní jídelna Uhelný trh s detašovanými pracovišti – jídelnou v Dušní ulici a Dražického nám. V konkurenci dalších 6 školních jídelen z ostatních MČ se již v 8:00 odstartovalo napínavé finále. Úkolem všech bylo připravit v časovém limitu 2 hodin kompletní menu (polévka, hlavní jídlo a zákusek nebo salát). Soutěžící měli pevná pravidla – hlavní jídlo muselo obsahovat rybu a podmínkou bylo splnění limitu finančního i nutričního. Jídlo muselo být reálně možné připravit v podmínkách školního stravování. Výsledky hodnotila 9 členná komise složená z odborníků v čele s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou, čestnou předsedkyní AZŠJ. Hodnocení pokrmů spočívalo nejen ve vizuálním posouzení a následném ochutnání, ale bodovaly se i použité suroviny a pracovní postupy. Bylo opravdu velmi těžké vybrat ty nejlepší kuchařské počiny, neboť úroveň zúčastněných kuchařek a kuchařů byla hodně vyrovnaná.

Jaký byl výsledek? Pro MČ Praha 1 to bylo krásné 2. a 3. místo. Obrovská radost, neboť přece jen vařit soutěžně je velký stres. Školní jídelny ukázaly, že mají špičkové odborníky, kteří možná jen neměli šanci se doposud prosadit. Velké poděkování za reprezentaci patří celému týmu Školní jídelny Uhelný trh pod vedením paní ředitelky Renáty Břeckové.

Přidáváme i obě oceněná menu:

ŠJ Dušní – 2. místo
Zeleninový krém s pohankou
Pečený platýs v bylinkách na teplém zeleninovém salátku, bramborovo-mrkvové pyré
Salát Coleslaw

ŠJ Uhelný trh – 3. místo
Polévka mrkvová se zázvorem
Pošírovaná mahi mahi, pohanka se zeleninou
Fazolové brownies