Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kousek od Haštala najdete pěkné dětské hřiště i novou komunitní zahradu
11-7-2017

Kousek od Haštala najdete pěkné dětské hřiště i novou komunitní zahradu

Udělat něco pro svoje okolí a děti se rozhodla parta lidí bydlících v blízkosti dětského hřiště v ulici Za Haštalem. Se souhlasem Městské části Praha 1 využila volné prostory dětského hřiště a zřídila na nich komunitní zahradu. A už v těchto dnech je vidět, že se zahradě daří.

„Místní lidé nás požádali o možnost využít část areálu dětského hřiště pro zatím pilotní projekt komunitní zahrady, na které se rozhodli pěstovat bylinky a zeleninu a zapojili do toho mimo jiné i děti ze sousední mateřské školy, a to jsme jako velmi dobrý nápad uvítali a podpořili,“ vysvětlil 1. zástupce starosty Prahy 1 a pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek. Městská část Praha 1 podle něj poskytla občanům prostor, vše ostatní je v režii obyvatel z okolí.

Jak jsme se mohli přesvědčit, bylinkám, rajčatům a paprikám se nedaleko Haštala daří a starají se o ně dospělí i děti. Však také mezi iniciátory projektu byli i rodiče dětí z mateřské školy. „Projekt může přispět k posílení sousedských vztahů, ale je důležitý i pro děti, které mají možnost sledovat růst bylinek a zeleniny od zasetí či zasazení až po okamžik, kdy je mohou ochutnat,“ vyzdvihl Daniel Hodek.

Mezi iniciátory projektu patří předseda spolku Prevence dětem Martin Štolc, který nedaleko bydlí a jehož spolek pořádá v blízké Kozí ulici akce pro děti předškolního i školního věku, zaměřené na prevenci dětských úrazů. I děti účastnící se kurzů se budou moci zajít do zahrady podívat. „Chceme, aby děti poznaly rostliny a aby se zapojily i do jejich pěstování, a názorně tak viděly, že to není jen o tom, že zeleninu koupíme v supermarketu,“ popsal Martin Štolc.

Dobrý nápad, co říkáte? Nechcete to v okolí svého bydliště zkusit i vy? Pokud ano, napište na daniel.hodek@praha1.cz, nezapomeňte velmi stručně popsat svůj záměr, přidat svůj kontakt a adresu bydliště, v jehož okolí byste chtěli zřídit komunitní zahradu.

FOTO (C) Městská část Praha 1