Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Pat a Mat rozdávali spolu s panem starostou zmrzlinu
30-6-2017

Pat a Mat rozdávali spolu s panem starostou zmrzlinu

Krásný kornout plný skvělé zmrzliny a k tomu vstupenku do muzea voskových figurín obdržel každý školák, který poslední školní den dorazil se svým vysvědčením k pojízdnému zmrzlinovému stánku, jenž stejně jako loni zaparkoval před základní školou ve Vodičkově ulici. 

„Myslím, že takovéto vylepšení posledního dne školního roku si školáci zaslouží. Teď už si jen odpočinout a užít si bezva prázdniny,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který měl také spolu s radním Tomášem Macháčkem a koordinátorem výletů pro seniory Karlem Ulmem pro všechny kluky a holky připravené balonky.

„No já si hlavně pamatuji, že poslední školní den jsme vždy do školy šli s kytičkou či jinou drobností pro paní učitelkou, ale že by na nás před školou čekal stánek se zmrzlinou, to určitě ne,“ poznamenal s úsměvem při vzpomínkách Tomáš Macháček, který prý býval při cestě pro vysvědčení nervózní. Stánek se zmrzlinou považuje za prima nápad a zaslouženou odměnu.

Hezky barevný stánek nabízel spoustu zmrzliny – tradiční i té s exotičtější chutí, a stejně budou vypadat i naše prázdniny a dovolené. Ať je strávíte kdekoliv, dobře si odpočiňte a dávejte na sebe pozor, abychom se na začátku září zase v pořádku všichni setkali.

FOTO (C) Městská část Praha 1