Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Bohemia JazzFest letos přiváží Johna Scofielda, Soul Rebels, Bad Plus a další hvězdy
10-7-2017

Bohemia JazzFest letos přiváží Johna Scofielda, Soul Rebels, Bad Plus a další hvězdy

Jedna z největších evropských i světových jazzových událostí roku – Bohemia JazzFest – po roce opět odstartovala na Staroměstském náměstí. Festival založený a organizovaný světoznámým kytaristou Rudym Linkou nabízí fanouškům z České republiky a okolních zemí skvělé světové muzikanty.

„Bohemia JazzFest je už řadu let hudebním svátkem, který nabízí americký i český jazz, ale také skvělou muziku z dalších zemí a který každoročně dělá radost tisícům hudebních fanoušků na Staroměstském náměstí a na dalších historických náměstích v Čechách a na Moravě,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který konání Bohemia JazzFestu tradičně podpořil.

Během prvního večera vystoupil i Rudy Linka, který se předtím po roce opět setkal s Oldřichem Lomeckým. „Všichni muzikanti rádi vystupují v Praze, ale protože je české publikum skvělé, tak jsou spokojení, ať hrají kdekoliv,“ prohlásil Rudy Linka.

Z Prahy se totiž festival po dvou dnech přestěhoval do Plzně, poté do Liberce, Domažlic, Tábora a Brna, kde 18. června končí. Všude je vstup zdarma, a tak pokud jste nestihli pražské koncerty, můžete si za výbornou muzikou udělat výlet.

„Máme velkou radost, že na letošním ročníku můžeme přivítat staré přátele a zároveň představit novou generaci hudebníků,“ dodal Rudy Linka, jenž Bohemia JazzFest založil v roce 2005. Časopis Downbeat ho označuje za jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí.

Více informací: www.bohemiajazzfest.cz  Odkaz na externí stránky

FOTO (C) Městská část Praha 1