Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Jahody a kozy se mají rády
20-6-2017

Jahody a kozy se mají rády

Za podpory Městské části Praha 1 a za přispění dárců a partnerů uspořádalo Sousedské sdružení Kozí plácek příjemné setkání sousedů a lidí z okolí, a to pod zajímavým názvem „Jahodové reggae 2017“. 

„Je vidět, že když lidé chtějí, dokážou vykouzlit nádhernou a klidnou atmosféru třeba jen kousek od Staroměstského náměstí,“ prohlásila radní Prahy 1 Eva Špačková, která na Kozí plácek také přišla a do jejíž gesce kromě školství spadají i spolky a podpora jejich aktivit. 

Při pohledu na krásně vyzdobený Kozí plácek pak oprávněně dodala: „Klobouk dolů, jak to Janka Kellerová a Džamila Nováková s ostatními sousedy a přáteli připravily!“

Jak název předpověděl, kdo má rád jahody, tak ten si na Kozím plácku určitě přišel na své. Mohl začít domácími jahodovými knedlíky, pokračovat jahodami se smetanou a cukrem, jahodami s barevným pepřem a balzamikovou redukcí, jahodovými řezy a jahodovým cheesecakem a vše pak zakončit jahodovou zmrzlinou. Kdo měl po té smršti jahodových lahůdek žízeň, mohl ji zahnat domácí jahodovou limonádou. No prostě jahody, kam jste se podívali. 

K tomu všemu skvělá muzika v podání mladé kapely Hot wings, pro malé caparty výtvarná dílna a pro dospěláky pivo z Lužických hor a pověstná italská vína.

„Mám velkou radost, že se občané z Kozího plácku a jeho okolí dali tak skvěle dohromady s místními podnikateli a živnostníky a že společně vymysleli a zajistili program,“ ocenila Eva Špačková.

Speciality ryze jahodové i ty z vinné révy a chmele se tak v životadárném stínu tří elegantních a hlavně vzrostlých lip podávaly nejen díky Městské části Praha 1, ale i restaurantu Katr (Vězeňská 3), Bakeshopu (Kozí 1), Vínu Markuzzi (Haštalská 3), květinářství Metamorphosis (Haštalská 3), Pivovaru Cvikov, ristorante Casa de Carli (Vězeňská 5) a Masně na Kozím plácku (Kozí 9). 

 „Máme to tu rádi“, stálo na plakátu, který na jahodovou party na Kozím plácku zval. A to je dobře a bylo to také na atmosféře znát. „Bylo to velmi příjemné setkání a mě samozřejmě těší, že se Sousedské sdružení Kozí plácek má tak čile k světu,“ uzavřela radní Prahy 1 Eva Špačková.  

Tak zase příště, při podzimní lovecké sezoně na Kozím plácku, na shledanou.

FOTO (C) Městská část Praha 1