Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Soutěže obvodních kol jsou ukončeny
20-6-2017

Soutěže obvodních kol jsou ukončeny

Dům dětí a mládeže Praha 2 zastoupený ředitelem Mgr. Jánem Rybárikem s podporou radní Městské části Praha 1 pro oblast školství Mgr. Evou Špačkovou zorganizoval slavnostní ceremoniál předávání cen vítězům obvodních kol soutěží - olympiád Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Letošní předávání žákům základních a středních škol z Prahy 1 proběhlo dne 5. června 2017 ve slavnostním prostředí Brožíkova sálu na Staroměstské radnici.
Slavnostní akci uvedly pěveckým vystoupením žákyně ZŠ Vodičkova, Praha 1, za doprovodu pana učitele Mgr. Radka Pilce.  „Soutěžilo se v mnoha oblastech, do kterých patřila například matematika, fyzika, biologie nebo informatika. Myslím, že Praha 1 může být patřičně hrdá na to, že má na svých školách tolik nadaných studentů. Dík patří samozřejmě také pedagogům, kteří své svěřence v jejich úsilí podporují,“ řekla radní Eva Špačková.
Celkem se vyhlašovala vítězná místa 11 obvodních soutěží v 34 kategoriích. Oceněno bylo 97 žáků. Mezi úspěšné školy patřily např. Malostranské gymnázium, Základní škola Brána jazyků nebo Základní škola a Gymnázium J. Gutha – Jarkovského. V kategorii programování to byla SPŠS Betlémská a VOŠ a SPŠE F. Křižíka.